Okuma Süresi
2 dakika

Meta, Instagram’a gelen en yeni özellikleri açıkladı. Bazıları belli ülkelerde bazıları herkese gelen bu özellikler, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye ve güvenliği artırmaya odaklanıyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformlarından Instagram’ın yepyeni özellikleri açıklandı. Instagram, bugün yaptığı açıklamada platformdaki zaman yönetimine yönelik ‘Sessiz Mod’ isimli bir özellik getirdiğini duyurdu. Bu modun, uygulama kullanımına ara vermek isteyen kullanıcılar için oldukça yararlı olabileceği görüldü.

Çift Taraflı Profil Fotoğrafı

Instagram’ın yeni güncellemesi ile artık avatarınızı profil resminizin diğer tarafına ekleyebileceksiniz. Bu şekilde profilinizi ziyaret eden kişiler avatarınız ve profil fotoğrafınız arasında kolayca geçiş yapabilecek.

Sessiz Mod ile Bildirimler Susturulacak ve Mesajlara Otomatik Yanıtlar Gidecek

‘Sessiz Mod’, gelen bildirimleri susturabilecek ve DM’leri de otomatik olarak yanıtlayacak. Aynı zamanda durumunuzu ‘Sessiz Modda’ olarak yaparak uygulamada aktif olmadığınızı arkadaşlarınıza bildirebilecek. Şirket, özelliğin gece geç saatlerde uygulamada zaman geçiren genç kullanıcıların da işine yarayabileceğini düşünüyor.

Paylaşılan ekran görüntüleri incelendiğinde sessiz moda geçen kullanıcıların profilinde bu ibarenin yer aldığı ortaya çıkıyor. Buna ek olarak modun ne kadar açık kalabileceği de bir zamanlayıcı yardımıyla ayarlanabiliyor.

Sessiz Mod, şimdilik ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da çıkış yaptı. Instagram, yakında diğer ülkelere de geleceğini belirtiyor.

Önerilenlerde Birden Fazla Gönderi Gizlenip İstenmeyen Kelimeler Seçilebilecek

Instagram, kullanıcıların gördükleri içerikler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olması için de bir özellik getirdiğini açıkladı. Artık, keşfet kısmında görmek istemediğini birden fazla içeriği aynı anda seçerek gizleyebileceksiniz.

Özelliği kullanmak için keşfet kısmından bir gönderiyi seçip, ‘İlgilenmiyorum’ butonuna basmanız, daha sonrasında ise alt kısımda beliren bölümdeki ‘Diğerlerini gizle’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Ayrıca, önerilen içeriklerde görmek istemediğiniz kelimeleri de seçmek mümkün hâle geldi. Bu özellikle seçtiğiniz kelimeler, kelime öbekleri ve emojiler önerilen gönderilerde karşınıza çıkmıyor.

Çocukların Güvenliği İçin Yeni Özellik

Son olarak Instagram, ebeveynlerin gençlerin uygulamayı kullanımı konusunda daha bilgili olmasını da sağlamak için yeni bir özellik de getirdi. Artık ebeveynler, çocuklarının engellediği hesapları görebilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz