Dünyanın en popüler dizi ve film platformlarından biri olan Netflix, Türkiye için ücretsiz 30 günlük deneme seçeneğini kaldırdı. 1997 yılında kurulan platform normalde yeni abone kazanmak ve potansiyel müşterileri ikna edebilmek amacıyla bir aylık ücretsiz abonelik kampanyasını sonlandırdı.

Henüz Netflix’ten resmi bir açıklama olmamasına rağmen, aboneliği bulunmayan kullanıcılar artık platforma girdiğinde “30 gün ücretsiz deneme” sürümü seçeneği artık görülmüyor ve site üzerinde ücretsiz deneme hakkında ise şu açıklama yerini alıyor;

Şu anda ülkenizde ücretsiz deneme sunulmamaktadır. Yeni üyeliğinizi başlatmak için Netflix.com adresine gidin, size en uygun planı ve ödeme seçeneğini seçin, e-posta adresinizi girin, bir parola belirleyin ve izlemeye başlayın.

Netflix üyeliğinizi başlattıktan sonra üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Netflix, artan rekabete rağmen 2019’un son çeyreğinde 8.8 milyon yeni abone kazanmıştı. Açıklanan son rapora göre beklentileri aşan Netflix, 7.6 milyon yeni abone beklerken tahminleri aşarak hedefine ulaşmayı başarmıştı.

Şirket dünya çapında 167 milyon ücretli aboneye sahip ve bunların 100 milyonundan fazlasının Amerika Birleşik Devletleri dışında olduğunu da duyurdu. Ayrıca beklenildiği üzere 5.47 milyar dolar gelir elde ederken aynı zamanda hisseleri de 1.30 dolar ile 2019 yılında beklenenden daha güçlü finansal rapor verdi.

Sanal kart ile kolayca alınabilen ya da bazı platformlarda çok ucuz rakamlarla satışa çıkan bir aylık abonelik hesaplarının çok yaygınlaşması ve bu bir aylık sürümün suistimal edilmesi sonucu böyle bir karar alınmış gibi görünüyor. Kullanıcıların bir kısmı bunu onaylarken bir kısmı da bu karara tepki gösteriyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için bu kararın ne zamana kadar geçerli olacağına dair henüz bir bilgimiz bulunmuyor.

Netflix son çeyrekte 8.8 milyon yeni abone kazandı

2019’da en çok izlenen Netflix içerikleri listesi açıklandı