Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye için dizi oyuncuları, rastgele telefon numaraları çevirerek yeni bir tanıtım çalışması gerçekleştirdi. Yapılan tanıtımın görüntüleri, Netflix Türkiye’nin resmi YouTube kanalında yayınlandı.  

Netflix’in merakla beklenen yeni yerli yapımı Atiye, izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Dizinin yayın tarihi yaklaşırken platform, Atiye’nin tanıtım çalışmalarına da hız verdi. Geçtiğimiz hafta içerisinde iş birliği yaptığı birkaç YouTube kanalının videolarında yer alan dizi ekibi, bu kez de Netflix Türkiye’nin resmi YouTube kanalı için bir tanıtım çalışması gerçekleştirdi.  

Yapılan tanıtım çalışması için dizi oyuncuları Melisa Şenolsun ve Metin Akdülger, telefondan rastgele numaralar arayarak Atiye dizisi ve yayında olacakları dijital platformla ilgili bilgiler verdi. Ünlü oyuncular tarafından aranılan kişilerden bazıları telefon numarasına nasıl ulaştıklarını sorgulayıp sinirlenirken bazıları arkadaşlarının kendileriyle dalga geçiyor olduğunu düşündü. Yapılan tanıtım çalışması, oyuncuların telefonda yaşadığı diyaloglar sayesinde izleyicilere eğlenceli anlar yaşattı. 

https://www.youtube.com/watch?v=j849rkwrauc

Bu tip tanıtım çalışmaları, daha önce Netflix tarafından Stranger Things, Dark ve Bright gibi diziler için de Türkiye’de gerçekleştirilmişti.  

Dizi 27 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak 

Uzun süredir merakla beklenen dizinin oyuncu kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsur, Melisa Şenolsun ve Metin Akdülger gibi isimler yer alıyor. Dizi İstanbul’daki bir ressamın hayatını ve Anadolu’da ortaya çıkarılan arkeolojik bir alanla ressamın geçmişi arasındaki bağlantıları anlatacak.  

Netflix’in Aralık 2018 ve Nisan 2019’da 2 sezonunu yayınladığı “Hakan: Muhafız”dan sonraki ikinci yerli yapımı olan Atiye, 27 Aralık Cuma günü ilk sezonuyla izleyicisiyle buluşacak.