Ana Sayfa Oyun New World MMO Sistem Gereksinimleri – 2022

New World MMO Sistem Gereksinimleri – 2022

0
6219
new-world-teknosafari

Şaibeli kapalı ve açık beta sürecinin ardından geçtiğimiz haftalarda tam sürüm olarak yayınlanan New World, şimdiden büyük bir kitleye sahip. Amazon Games tarafından geliştirilen MMO oyunu New World sistem gereksinimleri nedir?

Amazon Games tarafından geliştirilen New World, her ne kadar birçok problem ile çıkış yapmış olsa da, büyük bir kitleye hitap ediyor. MMO RPG oyunlarına yeni bir solu getiren yapım, bazı RTX 3090 ekran kartlarını yakması ile de popüler oldu. Ancak sonrasında durum tamamıyla çözüldü.

Çıkışının ardından New World, çok büyük bir hype yakaladı. Büyük bir heyecan ile oyuna girmek isteyen oyuncular, sunucuların tamamen dolu olması sebebi ile saatlerce sırada bekledi. Ancak oyunun çıkışı ile yaşanan hype geçti ve sunucularda artık sıra bekleme durumu yaşanmıyor.

Her hafta Çarşamba günü güncelleme ve sunucu bakımı yapan Amazon Games’in oyunu New World, yeni güncellemeler ile hatalar gideriliyor ve daha stabil bir oyun haline geliyor. Ayrıca oyuna yeni haritalar ve içeriklerin ekleneceği de biliniyor.

New World sistem gereksinimleri 2022

new-world-sistem-gereksinimleri-teknosafari

 • New World minimum sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows® 10 64-bit
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-2400 / 3Ghz’de 4 fiziksel çekirdekli AMD CPU
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Grafik Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 670 2GB / AMD Radeon R9 280 veya daha iyisi
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
 • New World önerilen sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows® 10 64-bit
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-2600K / AMD Ryzen 5 1400
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Grafik Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 970 / AMD Radeon R9 390X veya daha iyisi
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Amazon Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun, oldukça yüksek sistem gereksinimlerine sahip. Ayrıca şehir içi gibi yoğun bölgelerde de FPS kaybı yaşandığına dair birçok geri dönüş yapılıyor. Ancak tamamen tecrübesiz bir oyun geliştirme stüdyosu ve yeni bir MMO RPG oyunu olduğu göz önüne alınırsa, ilerleyen dönemlerde tüm problemlerin giderileceği varsayılabilir.

New World Company nedir?

new-world-company-nedir-teknosafari

New World, tüm PvE ve PvP içeriklerini birbirine yedirmiş bir yapıya sahip. Oyuncular, oyunun tüm haritasında PvP modu açık bir şekilde dolaşabilir ve rakip birlik içerisinde yine PvP modu açık oyuncular ile mücadele edebilir.

Oyun, birçok bölgeye ayrılmış durumda. Bu bölgeler ise oyun içerisinde Company (diğer MMO oyunlarda guild vb) olarak geçen birlikler tarafından yönetiliyor. Ayrıca oyunda 3 farklı Faction bulunuyor.

Eğer bulunduğunuz bölge, sizin ait olduğunuz Faction içerisindeyse ticaret, craft, ışınlanma, ev satın alma, ev kirası gibi tüm masraflar daha düşük miktarda oluyor. Eğer bulunduğunuz bölge, hem sizin Faction’a hem de sizin içerisinde bulunduğunuz Company’e ait ise, tüm masraflar çok çok daha düşük miktarlara geliyor.

New World bölge nasıl ele geçirilir?

new-world-bolge-nasil-ele-gecirilir-teknosafari

New World içerisinde birbiri ile savaş haline olan 3 Faction bulunuyor. Bu Factionlar da kendi içerisinde Companylere bölünüyor. Bir Company, oyun içerisindeki bir bölgeyi ele geçirdiğinde birçok avantaj elde ediyor. Bu sebeple rakip Faction içerisindeki Companyler, bölgeyi ele geçirmek için mücadele ediyor.

Bir bölgeyi ele geçirebilmek için, öncelikle o bölgede PvP görevleri yapılmalı. PvP görevleri yapılarak bölgenin Influence seviyesi yükseliyor ve bu seviye 100 olduğunda savaş açılabiliyor. Ancak bölgenin sahibi de bölgeyi kaptırmamak adına PvP görevleri yaparak, bu Influence seviyesini düşürebiliyor.

Ayrıca bölgede PvP görevleri yapmak pek de basit sayılmaz. Zira bu görevlerin yapılabilmesi için herkesin PvP modunu açması gerekiyor. Bölgenin sahibi olan Faction’da bulunan oyuncular da, bölgeyi ve bölgedeki avantajları kaybetmemek adına sizin görev yapmanızı engellemeye çalışıyor. Ortaya yine eğlenceli savaşlar çıkıyor.

Eğer bir bölgedeki Influence seviyesi 100 olmuş ve savaş ilan edilmiş ise, savunan taraf bir savaş tarihi belirliyor. Bu tarihte 50 vs 50 mücadele ediliyor ve kazanan taraf bölgenin sahibi oluyor.

50 vs 50 mücadelede, yalnızca Company içerisindeki oyuncular bulunmak zorunda değil. Faction içerisindeki tüm oyuncular savaşa katılmak için üye olup, savaş liderinin seçtiği kişiler ile savaşa katılabilir. Bu savaş, haritadaki kişiler tarafından izlenemiyor ya da dışarıdan savaşa herhangi bir etkide bulunulamıyor.

İlginizi Çekebilir:

New World, Bazı Ekran Kartı Modellerini Yakıyor

Amazon ‘un MMO Oyunu New World, Steam ‘de Rekora Gidiyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz