Okuma Süresi
1 dakika

Snapchat uygulamasının yapım şirketi olan Snap’in CEO’su Evan Spiegel yaptığı açıklamada TikTok uygulamasını çok sevdiğini, hayranı olduğunu söyledi. Spiegel’e göre TikTok yakın bir zaman içerisinde Instagram’ı devirebilirmiş.

Sadece birkaç yıl önce en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Snapchat, hikaye (story) özelliğini Instagram’a kaptırınca kullanıcı sayıları ve popülerliği düşmüştü. Snapchat ve çatı şirketi Snap’in CEO’su Evan Spiegel, Snapchat’i eski günlerine ulaştırmak için çabaladıklarını söyledi. Aynı zamanda Spiegel, son zamanlarda popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok’u çok sevdiğini, hayranı olduğunu ve yakın bir zamanda Instagram’ı geçebileceğini söyledi. Buna sebep olarak Spiegel, TikTok’un yetenek odaklı, Instagram’ın ise durum odaklı olduğunu bu yüzden TikTok’un çok daha ilgi çekici olduğunu söyledi. Belki de Snapchat geliştirmelerini yetenek sergileme odaklı yapabilir. TikTok, 2019 yılında zaten Instagram’ın indirme sayılarını geçmişti.

İlgili resim

Snapchat ise geçtiğimiz yılı 210 milyon günlük aktif kullanıcı ile bitirmişti. TikTok ve Instagram’ın kullanıcı sayıları milyonlar ile ölçülüyor.

Ülkemizde eski başbakanımız Ahmet Davutoğlu bile TikTok hesabı açmış durumda. Her yaş grubundan ve yaşam standartından insanı içerisinde bulunduran TikTok gerçekten kullanıcı sayılarıyla Instagram’ı geçecek gibi duruyor. TikTok’un kullanıcılarına sağladığı efektler sayesinde TikTok kullanıcıları çeşitli içeriklerde videolar çekebiliyor ve paylaşıyor.

Ahmet Davutoğlu TikTok hesabı açtı, sosyal medyada gündem oldu

ABD Donanması, TikTok’u yasakladı

Yapay zekâ ve dijital teknolojiler 2030’a kadar Türkiye’de 8,9 milyon yeni iş yaratacak