Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

NISSAN yeni bir dönem olarak isimlendirdiği %100 elektrikli SUV aracı Ariya Concept’i ve daha fazlasını CES 2020 fuarında tanıttı. 

Japonya merkezli otomotiv firması NISSAN, son teknoloji ürünlerinin tanıtıldığı, dünyanın en büyük elektronik fuarı CES’te %100 elektrikli SUV modeli “Ariya Concept”i sahneledi. NISSAN tanıttığı yeni SUV modeliyle birlikte aynı zamanda elektrikli araçlara yeni bir bakış açısı getirdiğini söylüyor.

NISSAN, Ariya Concept’i tanıtırken aynı zamanda kendileri için yeni bir döneme başladıklarını söyledi.      Şirket, geleneksel SUV tasarımını güçlendirdiklerini ve modern bir hale getirdiklerini aynı zamanda akıllı sürüş teknolojileriyle, Japon minimalist tasarım anlayışını birleştirdiğini belirtiyor.  

NISSAN’ın CES fuarında akılda kalan teknolojileri 

NISSAN’ın sıfır emisyonlu dondurma minibüsü ile ilgili görsel sonucu

NISSAN Ariya Concept: NISSAN Ariya Concept elektrikli crossover. NISSAN Intelligent Mobility Corner’da, teknoloji uzmanları ProPILOT 2.0 gibi gelişmiş sürücü destek sistemi, çift motor dört teker kontrol sistemi, akustik meta-materyal ve Smart Route Planner gibi Ariya Concept özellikleri fuarda büyük ilgi gördü. 

NISSAN’ın sıfır emisyonlu dondurma minibüsü ile ilgili görsel sonucu

NISSAN’ın sıfır emisyonlu dondurma minibüsü: Tamamen elektrikle çalışan, yedek pil depolama alanı ve yenilenebilir güneş enerjisi üretimini bir araya getiren konsept minibüste servis edilen dondurmalar ilgi odağı oldu. %100 elektrikli e-NV200 hafif ticari araçtan esinlenerek oluşturulan dondurma minibüsünün motoru, 40 kilovat-saat pil ile çalışıyor. Eski birinci nesil NISSAN elektrikli araçlardan elde edilen lityum iyon pil kullanan portatif güç paketi ise yerleşik ekipmanlara güç sağlıyor.

ProPILOT golf topu ile ilgili görsel sonucu

ProPILOT golf topu: ProPILOT 2.0 gelişmiş sürücü destek sisteminden esinlenen NISSAN, kendi kendine deliğe giren bir golf topu üretti. Standdaki küçük golf alanında yer alan bir tepe kamerası, golf topunun ve deliğin yerlerini tespit ediyor. Algılama teknolojisi ve dahili bir elektrik motoru, deliğe ulaşana kadar topun yolda kalmasını sağlıyor.

Power SelfieCES misafirleri, NISSAN’ın standında yer alan Formula E yarış arabasını neşeli bir canlandırmayla deneyimlediler. Yüksek güce sahip fanlar ve özel efektlerin yardımıyla, Power Selfie standı, %100 elektrikli bir yarış arabasının 2,8 saniyede 0’dan 100 km’ye ulaşan hızını taklit etmek için kısa bir video kaydediyor. Misafirler, yarış arabasını kullanıyormuş gibi göründükleri bir GIF oluşturarak Formula E heyecanını CES’te yaşadı. 

 

Nissan Formula E pistte

Formula E yarış arabası: Elektrikli araçların katıldığı Formula E sokak yarışı şampiyonasına katılan ilk Japon araç üreticisi NISSAN, yeni sezon için yeni ve Japonya’dan esinlenmiş araç boyasını görücüye çıkardı. 

NISSAN LEAF e+ ile ilgili görsel sonucu

NISSAN LEAF e+: NISSAN LEAF e+ elektrikli araç, güçlü bir motor, ProPILOT sürücü destek sistemi dahil uzun mesafeli, gelişmiş teknolojiler ve tek pedalla kullanıma olanak sağlayan yenilikçi e-Pedal özelliklerini sergiledi.