Cumartesi, Temmuz 4, 2020
Ana Sayfa Otomobil NISSAN, 100% elektrikli SUV otomobilini ve yeni teknolojilerini CES 2020’de tanıttı

NISSAN, 100% elektrikli SUV otomobilini ve yeni teknolojilerini CES 2020’de tanıttı

NISSAN yeni bir dönem olarak isimlendirdiği %100 elektrikli SUV aracı Ariya Concept’i ve daha fazlasını CES 2020 fuarında tanıttı. 

Japonya merkezli otomotiv firması NISSAN, son teknoloji ürünlerinin tanıtıldığı, dünyanın en büyük elektronik fuarı CES’te %100 elektrikli SUV modeli “Ariya Concept”i sahneledi. NISSAN tanıttığı yeni SUV modeliyle birlikte aynı zamanda elektrikli araçlara yeni bir bakış açısı getirdiğini söylüyor.

NISSAN, Ariya Concept’i tanıtırken aynı zamanda kendileri için yeni bir döneme başladıklarını söyledi.      Şirket, geleneksel SUV tasarımını güçlendirdiklerini ve modern bir hale getirdiklerini aynı zamanda akıllı sürüş teknolojileriyle, Japon minimalist tasarım anlayışını birleştirdiğini belirtiyor.  

NISSAN’ın CES fuarında akılda kalan teknolojileri 

NISSAN’ın sıfır emisyonlu dondurma minibüsü ile ilgili görsel sonucu

NISSAN Ariya Concept: NISSAN Ariya Concept elektrikli crossover. NISSAN Intelligent Mobility Corner’da, teknoloji uzmanları ProPILOT 2.0 gibi gelişmiş sürücü destek sistemi, çift motor dört teker kontrol sistemi, akustik meta-materyal ve Smart Route Planner gibi Ariya Concept özellikleri fuarda büyük ilgi gördü. 

NISSAN’ın sıfır emisyonlu dondurma minibüsü ile ilgili görsel sonucu

NISSAN’ın sıfır emisyonlu dondurma minibüsü: Tamamen elektrikle çalışan, yedek pil depolama alanı ve yenilenebilir güneş enerjisi üretimini bir araya getiren konsept minibüste servis edilen dondurmalar ilgi odağı oldu. %100 elektrikli e-NV200 hafif ticari araçtan esinlenerek oluşturulan dondurma minibüsünün motoru, 40 kilovat-saat pil ile çalışıyor. Eski birinci nesil NISSAN elektrikli araçlardan elde edilen lityum iyon pil kullanan portatif güç paketi ise yerleşik ekipmanlara güç sağlıyor.

ProPILOT golf topu ile ilgili görsel sonucu

ProPILOT golf topu: ProPILOT 2.0 gelişmiş sürücü destek sisteminden esinlenen NISSAN, kendi kendine deliğe giren bir golf topu üretti. Standdaki küçük golf alanında yer alan bir tepe kamerası, golf topunun ve deliğin yerlerini tespit ediyor. Algılama teknolojisi ve dahili bir elektrik motoru, deliğe ulaşana kadar topun yolda kalmasını sağlıyor.

Power SelfieCES misafirleri, NISSAN’ın standında yer alan Formula E yarış arabasını neşeli bir canlandırmayla deneyimlediler. Yüksek güce sahip fanlar ve özel efektlerin yardımıyla, Power Selfie standı, %100 elektrikli bir yarış arabasının 2,8 saniyede 0’dan 100 km’ye ulaşan hızını taklit etmek için kısa bir video kaydediyor. Misafirler, yarış arabasını kullanıyormuş gibi göründükleri bir GIF oluşturarak Formula E heyecanını CES’te yaşadı. 

 

Nissan Formula E pistte

Formula E yarış arabası: Elektrikli araçların katıldığı Formula E sokak yarışı şampiyonasına katılan ilk Japon araç üreticisi NISSAN, yeni sezon için yeni ve Japonya’dan esinlenmiş araç boyasını görücüye çıkardı. 

NISSAN LEAF e+ ile ilgili görsel sonucu

NISSAN LEAF e+: NISSAN LEAF e+ elektrikli araç, güçlü bir motor, ProPILOT sürücü destek sistemi dahil uzun mesafeli, gelişmiş teknolojiler ve tek pedalla kullanıma olanak sağlayan yenilikçi e-Pedal özelliklerini sergiledi.

 

 

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolls-Royce ‘un Elektrikli Uçakları Test Uçuşlarına Yeniden Başladı

Rolls-Royce’un geliştirdiği Bye Aerospace eFlayer 2 prototipi ve teknoloji demonstratörü CityAirbus uçakları elektrikli tahrik sistemleri ile çalışıyor. Rolls-Royce elektrikli uçak konusu için çalışmalarına test...

NISSAN, Sanal Showroom ile Modellerini Online’a Taşıdı

NISSAN Türkiye, hayata geçirdiği Sanal Showroom uygulaması ile NISSAN tutkunlarına bayiye gitmeden modelleri deneyimleme imkânı sunuyor. Kullanıcılar incelemek istedikleri modellerin içini ve dışını sanal...

Dell Technologies Türkiye’nin Yeni Ülke Müdürü Işıl Hasdemir Oldu

Dell Technologies Türkiye Ülke Müdürü 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere Işıl Hasdemir oldu.  NCR, Cisco ve Alcatel gibi küresel teknoloji şirketlerinde çalışmış olan...

Android’de Yıllardır Olan ve iOS 14 ile iPhone’lara Yeni Gelecek Özellikler

Apple’ın her sene düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) bu sene koronavirüs salgını sebebiyle diğer etkinlikler gibi online olarak düzenlendi. Konferansta iOS, iPadOS, tvOS, macOS,...

Epic Games Store, Haftaya 3 Oyunu Daha Ücretsiz Sunacak

Epic Games, her zamanki gibi ücretsiz oyun dağıtmaya devam ediyor. Epic Games 'in, önümüzdeki hafta ücretsiz olarak sunacağı 3 oyun belli oldu. Haftaya ücretsiz...