Dell İş Bilgisayarı

Dell Technologies, uzaktan veya ofiste çalışanların, pandemi süreci ve yeni normalle birlikte gelen beklenti ve ihtiyaçlarına karşılık verebilmek amacıyla yeni iş bilgisayarı modellerini tanıttı. Aktarılan detaylara göre modeller, yapay zeka (AI) tabanlı optimizasyon teknolojisi ile daha akıllıca çalışabiliyor.  

ABD merkezli teknoloji devi Dell, uzaktan veya ofiste çalışanların pandemi süreci ve yeni normalle birlikte gelen beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına yeni iş bilgisayarı modellerini tanıttı. Şirket; modellerin standart dizüstü bilgisayarlara kıyasla daha verimli, güvenli ve akıllı olduğunu ifade etti. Dell ve Intel’in gerçekleştirdiği araştırmaya göre; uzaktan çalışanların en önemli ihtiyaçlarının yüksek hızlı bağlantı, gelişmiş güvenlik, bağlantıyı kaybetmeden gerçekleştirilecek daha akıllı toplantılar ve ince, hafif ve şarj süresi uzun dizüstü bilgisayar teknolojisiyle hareket edebilme kabiliyetinin olduğu aktarıldı.  

Dell İş Bilgisayari

Teknoloji devi, yeni iş bilgisayarlarının tüm bu ihtiyaçlara karşılık verebildiğini belirtti. Paylaşılan detaylara göreDell tarafından tanıtılan yeni iş bilgisayarı modelleri, yapay zeka (AI) tabanlı otomatikleştirilmiş optimizasyon teknolojisi “Dell Optimizer”ı kullanıyor. Bu yerleşik yazılım, her bir kullanıcının nasıl çalıştığını öğreniyor ve ellerindeki en önemli göreve odaklanabilmelerine yardımcı olmak için kullanıcı davranışlarına adapte oluyor. Bununla birlikte “Dell Optimizer”; genel uygulama performansını geliştirmek, daha hızlı oturum açma ve güvenli kilitleme sağlamak, görüntülü görüşmelerde yankıyı ortadan kaldırmak, çevre gürültüsünü azaltmak ve pil ömrünü uzatmak üzere arka planda çalışıyor.

Şirket, “Dell Optimizer”ın kullanıcı davranışlarını öğrenmesi ve uygun pil ayarlarını dinamik olarak uygulaması için 14 günlük bir süre gerektiğine işaret ediyor. Dell ayrıca, yeni iş bilgisayarı modellerinin dünyanın her yerinde dağıtımı ve yönetimi kolay en güvenli ticari bilgisayarlar olduğunu iddia ediyor. 

Dell, yeni iş bilgisayarı modellerini online bir etkinlikle duyurdu

Dell Yeni İş Bilgisayarı

Dell, yeni iş bilgisayarı modellerini gerçekleştirdiği online bir etkinlikle tanıttı. Etkinliğe Dell Technologies Kurumsal Çözümler Ülke Satış Lideri Ümit Yeşiltaş da katılım sağladı. Yeşiltaş, etkinlikte yeni normalle değişen çalışma şartları hakkında konuştu. Açıklamasında bilgisayarların çalışma şekillerimizi yeniden düşünmemiz, hatta daha üretken olmak için neye ihtiyacımız olduğunu öngörmemiz için merkezi bir rol oynadığını belirten marka yetkilisi, Günün son görüntülü görüşmesine giriş yaptığınız andan itibaren, çalışma şeklinize adapte olan bir bilgisayara ihtiyaç duyarsınız” ifadelerini kullandı. Dell Ülke Satış Lideri ayrıca; bu nedenle daha akıllı çalışma, daha uzun pil ömrü, güçlü hoparlörler, kompakt tasarımlar ve özel iletişim desteği sunan yenilikleri Türkiye’ye getirmeye çalıştıklarının da altını çizdi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Sony, A8 Serisine Ait 4K HDR OLED TV Modellerini Satışa Çıkardı!

Apple, yeni iPad Pro modellerini satışa çıkardı!

Yeni iPhone modelleri, iPad Pro’lar gibi LIDAR sensörlerle gelebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz