omix mixpods pro inceleme

Omix X500 telefonun kutusundan çıkan Omix MixPods Pro kulaklık nasıl? Ses kalitesi nasıl? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası Omix MixPods Pro inceleme yazımızda.

MixPods Pro, Omix X500’ün kutusundan çıkıyor. Yakın zamanda Tekno Safari YouTube kanalında Omix MixPods Pro inceleme videosunda ürünün özelliklerini aktarmıştık. Şimdi de teknosafari.net okurları için Omix MixPods Pro inceleme yazısında ürünün özelliklerini derliyoruz. Sizler de Omix MixPods Pro inceleme yazısını okuduktan Tekno Safari YouTube kanalında Omix MixPods Pro inceleme videosunu izlemeyi unutmayın!

MixPods Pro Tasarım

mixpods pro tasarım

Kare şeklindeki şarj kutusunun geniş tarafı kapak olarak yukarı açılıyor. Bu da kapağın daha ince ve hafif olmasına neden oluyor. İnce ve hafif bu kapak açma gücünü doğru uygulayamadığınız bazı durumlarda açık kalmak istemeyebiliyor. Kulaklıkların kendisi ise oldukça sadece ve hafif. 4’er gram olan kulaklıkların üzerinde birer LED lamba var ancak bu lambalar eşleşme ya da şarj bildirimleri hariç durumlarda yanmıyor. Şarj kutusunun ağırlığı ise 40 gram seviyesinde.

Hem şarj kutusu hem kulaklıklar parlak plastikten imal edilmiş. Çizik ve parmak izi saklama konusunda pek başarılı olamayan bu materyal kalite hissiyatına da katkıda bulunmuyor. Ancak kulaklığın sadece beyaz rengi var olduğu için, çizik ve parmak izi gizleme konusunda olası bir siyah renge göre daha iyi iş çıkartıyor.

Kulaklıklar küçük yapılı ve rahat. Hafif de oldukları için uzun süreli kullanımlarda kulağınızı rahatsız etmiyor. Yapılarının küçük olmasının sebebi ise sürücülerin alıştığımızdan biraz daha küçük olması. Ayrıca kulaklıkların her birinde 45 mAh kapasiteli birer batarya bulunurken kutunun pil kapasitesi ise 380 mAh olarak belirtilmiş. Bu bataryalarla 5 saat konuşma 7 saate varan müzik dinleme sunarken ve kutu ile bu süreyi toplamda 30 saate kadar uzatabiliyor.

Kulaklık su sıçramalarına ve terlemelere karşı IPX5 sertifikasına sahip. ENC adı verilen elektronik bir gürültü engellemeden bahsedilse de uygulamada açıp kapatmak için bir ayar bulunmuyor.

MixPods Pro Ses Kalitesi

mixpods pro ses kalitesi

Sürücüleri küçük olsa da MixPods Pro ses kalitesi açısından tatmin edici sonuçlar ortaya koyuyor. 7.2mm çapındaki sürücüleri boyutuna göre kaliteli bir ses sunuyor. Özellikle yüksek ses seviyelerinde dahi sesin bozulmuyor oluşu güzel. Ancak tabi ki sürücü boyutu küçük olduğu için sesin derinliği de az.

MixPods uygulaması üzerinden ekolayzer ayarı yapılabiliyor. Ön tanımlı ekolayzer ayarları haricinde kullanıcının 10 kanallı ekolayzer üzerinden hassas ayarlar yapmasına da imkan tanınmış. Ön tanımlı ayarlar sesi agresif ölçülerde etkiliyor dolayısıyla mümkünse ekolayzer ayarını kendiniz yapmalısınız. Ayrıca uygulaması kulaklıkların üzerinde yer alan dokunmatik alanların komutları da özelleştirilebiliyor. MixPods uygulaması özellikler açısından işlevsel ancak uygulamanın arayüz tasarımı uygulamayı karışık gösteriyor. Yakın zamanda güncellemeler ile çözülebileceğini düşünüyoruz.

MixPods Pro her bir kulaklıkta ikişer adet olmak üzere toplamda dört adet mikrofonla donatılmış. Bu sayede iddialı bir ses performansı vadediyor. Biz testlerimiz esnasında MixPods Pro’nun mikrofonlarının ses performansından memnun kaldık.

MixPods Pro Alınır mı?

mixpods pro alınır mı

Kulaklığın net fiyatını bulmak oldukça zor. Haricen satışa çıkması bekleniyordu ancak tanıtılalı 3 ay kadar olmuş olmasına rağmen hala ürünü satın almak istediğimizde kolayca bulamıyoruz. 300-400 TL fiyat bandında bulunduğunu ön görebiliriz. Peki böyle bir fiyatla MixPods Pro alınır mı? Eğer kulaklık 300 TL ve altında fiyatlara bulunabiliyorsa çok güzel, bu fiyatları hak ediyor. Ancak eğer 400 TL hatta üzerinde fiyat etiketine sahip olursa, o fiyat bandında çok güçlü ve hatta baş edemeyeceği rakipler var. Dolayısıyla öyle bir fiyattan önermem mümkün olmayacak bir hal alıyor. Kulaklığın QCY T13 modeliyle şüphe çekici derecede benzediğini ekleyelim.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Armut: Teklif iş modelimizde komisyon gelirlerini kaldırıyoruz

Haksız fiyat artışı şikâyetlerini e-Devlet’ten iletmek mümkün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz