OnePlus 8 Pro

Mart ayında tanıtılması beklenilen yeni OnePlus modelleri için teknik özellik noktasında sızıntı bilgiler geldi. Tasarımsal olarak hala hiçbir detayı belli olmasa da, sızdırılan bilgiler ile birlikte OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modellerinin teknik özeliklerini tablosu ortaya çıktı. 

İlk olarak fiyat politikası ile ‘amiral gemisi katili’ olarak anılan OnePlus markası, yeni üst sınıf cep telefonlarını, Mart ayı içerisinde tanıtmayı planlıyor. Markanın yeni modelleri hakkında hiçbir açıklamada bulunulmaması ile birlikte, yeni modeller için sızıntı bilgiler gelmiş durumda.  

Ishan Agarwal isimli bir Twitter kullanıcısının paylaşmış olduğu teknik özellik tabloları ile yeni OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modellerinin teknik özellikleri ortaya çıkmış oldu. Ama hala tasarımsa noktada neler sunacağı bilinmiyor. Ishan Agarwal’nin sızdırdığı bilgilerde doğruluk payı yüksek olsa da, marka tarafından teknik özellikler ya da tasarım için resmi bir açıklama daha yapılmadı. 

OnePlus 8 teknik özellikler 

OnePlus 8 teknik özellikler 

Yeni tanıtılacak olan OnePlus modelinde 6.55 inçli Full HD+ bir ekran kullanacak. Ayrıca bu erkanın 90 Hz tazeleme hızına ve Süper AMOLED teknolojisine sahip olması bekleniyor. 

Yeni tanıtılması beklenilen Amiral gemisi modeli, sızdırılan bilgilere göre, işlemci noktasında Snapdragon 865 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 7nm teknolojisi ile üretilmiş, toplam 8 çekirdekten oluşuyor. Bu çekirdeklerden biri 2.84 GHz frekans hızına ulaşabiliyor. Diğer 3 çekirdek ise 2.42 GHz frekans hızlarına çıkabiliyor. Geriye kalan dört çekirdek ise 1.8 GHz frekans hızında çalışıyor. Bu güçlü işlemci yanında OnePlus 8 modelinin 8 GB ve 16 GB bellek seçeneklerine sahip olması bekleniyor. Ayrıca depolama alanında da iki seçeneğe sahip. Sızdırılan bilgilere göre, OnePlus 8 modelinin 128 GB ve 256 GB olarak iki depolama seçeneği var. Ayrıca yeni model 5G teknolojisini de destekliyor olacak. 

Başarılı donanımının yanında tabloya göre 3 arka kameraya sahip olacak. Bu kameraların neler yapabildiği bilinmiyor olsa bile megapiksel değerleri 48 MP, 15 MP, 2 MP olarak verilmiş. Ön kameramız ise 16 MP büyüklüğünde. 

3 farklı renk seçeneğine sahip gibi görünen modelin 30W hızlı şarj desteğine bulunuyor. Aynı zamanda 4300 mAh’lik bir bataryası bulunuyor. 

OnePlus 8 Pro teknik özellikler 

OnePlus 8 Pro teknik özellikler 

Pro modelinde 6.78 inçlik QHD+ çözünürlüğünde, Süper AMOLED bir ekran bulunuyor. Ayrıca bu ekranın tazeleme oranı ise 120 Hz olarak belirtilmiş. Yani oldukça başarılı bir ekrana sahip olacak. 

Donanım özellikleri noktasında neredeyse OnePlus 8 ile aynı donanımı kullanıyor, OnePus 8 Pro. Sızdırılan teknik özellik tablosuna göre aralarında olan tek fark, bellek teknolojilerinde. 8 modeli, bellek teknolojisi olarak LPDDR4 kullanırken, 8 Pro modeli ise LPDDR5 teknolojisini kullanıyor. Yani iki telefon arasında küçük de olsa bir performans farkı olabilir.  

8 Pro kamera noktasında, 8 modeline göre çok daha zengin duruyor. Arkasında dörtlü kamera bulunduran OnePlus 8 Pro’nun kameralarının magapiksel değerleri 48 MP, 48 MP, 8 MP, 5MP olarak verilmiş durumda. Ön kameramız ise 16 MP büyüklüğünde.  

Batarya noktasında ise 4510 mAh’lik bir bataryaya sahip. Ayrıca Pro modelin IP68 sertifikası bulunuyor yani suya ve toza karşı dayanıklı.  

Her iki model için daha resmi açıklamalar gelmedi. Bu yüzden teknik özellik tablolarının güvenilir bir kaynaktan olsa bile sızıntı bilgi olduğunun altını çizmekte fayda var. 

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Strateji Oyunu #EvdeKal

iPhone 12 ’nin çıkış tarihi Coronavürüs sebebiyle ertelenmiş olabilir 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz