iPhone 12 çıkış tarihi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Dünyayı etkisi altına almış olan Korona virüs nedeniyle ilk önce etkinlikler iptal edildi, şimdi de yeni teknolojik ürünlerin çıkış tarihinin erteleneceği yönünde dedikodular başladı. Gelen bilgilere göre iPhone 12 ‘nin çıkış tarihi, Coronavirüs yüzünden ertelenmiş durumda. 

Tüm dünyaya bulaşan ve pandemi ilan edilmesine sebep olan Coronavirüs nedeniyle, bir ertelenme haberi daha gelebilir. İlk olarak teknoloji markaları toplu olarak bir araya gelmenin tehlikeli olmasından dolayı lansman etkinliklerini ya iptal etti ya da internet üzerinden gerçekleştirdi. Ama korona virüse karşı alınana tedbirlerin artmasıyla birlikte, birçok teknoloji satış mağazası ve üretim alanı da kapatılmaya başlandı. Tüm bunlarla birlikte hastalık yüzünden tüm dünyada bir ekonomik bunalımın baş gösterme tehlikesi de var. Bu yüzden 2020 yılında çıkması beklenilen çoğu teknolojik ürün için, çıkış tarihini erteleyeceği noktasında söylentiler ortaya çıkıyor. Bu söylentilere bir yenisi daha eklendi ve şu an iPhone 12 ‘nin çıkış tarihi için bir ertelenme kararı olduğu düşünülüyor. 

Piyasanın ekonomik anlamda dalgalanması, satın alınabilecek fiziksel mağazaların kapalı olması, üretim zincirinin yavaşlamış olması markalar için son derece olumsuz şeyler. Bu yüzden de birçok marka hakkında yeni ürünlerinin çıkış tarihini erteleyeceği noktasında haberler çıkıyor. Örneğin yeni nesil konsollar Xbox Series X ve PlayStation 5 modellerinin 2020 yılının sonunda çıkması bekleniyor. Ama Coronavirüs dolayısıyla çıkış tarihlerinin 2021 yılına erteleneceğine dair çok fazla sayıda söylenti var. Bu söylentilerden bir yenisi de Apple için. Bu yıl Eylül aylarında satışa çıkartılması beklenilen iPhone 12 modelinin, çıkış tarihinin ileri bir tarihe ertelendiği söyleniyor. Yolculuk yasakları ve devam eden Corona tehlikesinden dolayı, Apple yöneticilerinin, final tasarımını onaylamak için Çin’e yolculuk edemedikleri bu yüzden yeni modelin çıkış tarihinin ertelendiği düşünülüyor.  

iPhone 12 beklenilen teknik özellikler 

iPhone 12 beklenilen teknik özellikler 

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın yeni iPhone 12 modelinde arka tarafta bir LIDAR sensörünü yerleştirmesi bekleniyor. Yeni tanıtılan iPad Pro modelinde kanlı canlı gördüğümüz LIDAR (Lightfield Detection and Rangingsensörünün yeni iPhone için de kullanılması bekleniyor. Bu sensör baktığı yöndeki 5 metreye kadar tüm nesneleri algılayabiliyor. Ayrıca bu teknoloji hem iç hem de dış mekanlarda çalışıyor. LIDAR sensörünün en temel olayı sanal gerçeklik. Ayrıca her yeni iPhone modelinde olduğu gibi bir sonraki nesil, daha güçlü bir işlemci de beklenilen özellikler arasında. Ama şu an iPhone 12 için resmi olarak belli olmuş hiçbir teknik detay bulunmuyor.  

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Strateji Oyunu #EvdeKal

DSÖ, Coronavirüs ile mücadele için ülkelerin yapması gereken 6 maddeyi açıkladı 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz