Oppo Watch
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Oppo yeni amiral gemisi Find X2’yi tanıttığı lansmanda aynı zamanda yeni akıllı saatini de tanıttı. Yeni Oppo Watch, pil süresi ve Apple Watch’a benzeyen tasarımı ile dikkat çekiyor.  

Oppo dün gerçekleştirdiği lansmanda yeni ürünlerini tanıttı. Son dönemde fazlasıyla konuşulan bir marka haline gelen Oppo, yeni amiral gemisi Oppo Find X2 modeli ile yine dikkatleri çekmeyi başardı. Oppo Find X2, 120 Hz tazeleme oranı ve zengin renk kapasitesi ile öne çıkan bir ekranı var. Aynı zamanda Snapdragon 865 işlemcisi ile oldukça yüksek bir performansa sahip. Tabii bu başarılı amiral gemisinin yanında Oppo giyilebilir teknolojilerinden Oppo Watch’ı da tanıttı. Yeni tanıtılan Oppo Watch’ın iki farklı ekran boyutu bulunuyor. Yeni tanıtılan akıllı saat teknik özellikleri ve tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

Oppo Watch teknik özellikler 

Oppo Watch teknik özellikler 

Son dönemde ülkemizde sevilen ve popüler bir hale gelen Oppo markası, dün yeni amiral gemisi ile birlikte akıllı saatini de tanıttı. Yeni tanıtılan akıllı saat Oppo Watch’ın iki farklı ekran boyutu bulunuyor. 46 mm ve 41 mm boyutları bulunan Oppo Watch’ın en dikkat çeken özelliği uzun pil ömrü. 46 mm modeli 430 mAh bir bataryaya sahip, 41 mm modeli ise 300 mAh bir bataryaya sahip. Oppo’nun açıklamasına göre her iki modelin çalışma süresi 40 saati buluyor. Ancak bir de Oppo Watch’da güç tasarrufu modu bulunmakta. Bu modda saat sadece bildirimleri gösterebiliyor, diğer işlemlerini gerçekleştiremiyor. Güç tasarrufu modunda Oppo Watch 21 güne kadar batarya kullanım ömrü sunuyor. Yeni akıllı saat sadece uzun pil ömrü vadetmiyor. Aynı zamanda yeni saatler 40 dakika tamamen dolabiliyor. 15 dakikalık şarj ile de yüzde kırk altı oranında bataryasını dolduruyor.  

46 mm modelin ekran boyutu 1.91 inç ve çözünürlüğü 473 x 402 piksel. 41 mm olan modelin ekran boyutu ise 1.6 inç ve çözünürlüğü 360 x 320 piksel. Oppo’nun yeni akıllı saatlerinin kalınlığı ise 11.35 mm. 

ColorOS Watch ismi verilen Android tabanlı yeni bir işletim sistemine sahip olan modeller ara yüz ve dış tasarım olarak Apple Watch’a benzetiliyor. Oppo Watch işlemci noktasında Snapdragon Wear 2500 kullanıyor. 1 GB belleğe sahip olan modellerin aynı zamanda 8 GB depolama alanları da bulunuyor. 46 mm ve 41 mm modellerinin arasında donanımsal bir fark bulunmuyor. ColorOS Watch ismi verilen bu yeni işletim sisteminin ve saatin tüm detayları bilinmiyor olsa da alışılmış akıllı saat özelliklerine sahip. Oppo Watch uyku düzeni takibi, müzik kontrol, egzersiz takibi, adım sayar, kalp ritmi ölçer gibi özelliklere sahip. Aynı zamanda eSim özelliğine sahip.  

Oppo Watch’ın fiyatı ne? 

Oppo Watch’ın fiyatı ne? 

Oppo’nun yeni akıllı saat modellerinden 46 mm olanı için açıklanan resmi satış fiyatı 325 dolar (bin 928 Türk lirası). 41 mm olan modeli için açıklanan resmi satış fiyatı ise 215 dolar (bin 310 Türk lirası). Her iki modelin de fiyatları Türk lirasına çevrildiğinde oldukça yüksek bir fiyata dönüşüyor. Çin’de satışa çıkacak olan Oppo Watch serisi kısa süre içerisinde Avrupa’da da satılmaya başlanacak.  

SAMSUNG GALAXY Z FLİP İLE 24 SAAT!

Kamera özellikleriyle dikkat çeken Oppo Find X2 tanıtıldı!