Akıllı TV’de Film İzleme Yöntemleri Neler? Akıllı TV'de Netflix İzleme
Okuma Süresi
4 dakika

Siz de bir Akıllı TV’ye sahipseniz bu televizyonda son derece rahat bir şekilde film izlemeniz mümkündür. Akıllı TV’de film izleme için pek çok farklı seçenek bulunuyor. Peki, Akıllı TV’de ücretsiz şekilde nasıl film izleyebilirsiniz?

Teknolojik dönüşümün televizyon izleme alışkanlıklarını da değiştirmesi sonucu akıllı TV teknolojisi -Smart TV olarak da geçer- ortaya çıktı. Eskiden televizyon kanallarının hazırladığı programlara göre hareket etmek zorunda olan seyirciler, akıllı TV sayesinde artık kendilerine göre bir program oluşturabiliyor. Bu bağlamda internetteki sayısız içeriği kişiselleştirme özelliği olan akıllı TV’lerde özellikle filmlerin nasıl izlenebileceği ve akıllı TV ekran yansıtma gibi özellikler merak ediliyor. Bu yazıda sizin için akıllı TV’de film izleme yöntemlerini derledik.

Akıllı TV’de Netflix İçerikleri Nasıl İzlenir?

Akıllı TV'de Netflix İçerikleri Nasıl İzlenir

İnternet dizileri ve filmleri denince akla gelen ilk seçeneklerden biri Netflix’tir. Haliyle Akıllı TV sahipleri de akıllı TV’de Netflix içeriklerini izleme yöntemlerini merak ediyor. Bunun için sahip olduğunuz akıllı TV’nin markasına göre çeşitli yöntemler bulunuyor.

Kendine ait uygulama mağazası ile gelen akıllı TV’lerin, oyun konsollarının, alıcı kutularının, medya oynatıcılarının ve Blu-Ray oynatıcıların pek çoğunda Netflix uygulaması da yer alıyor. Yani akıllı TV’niz Sony, LG, Samsung, Beko, Vestel, Sharp ya da Toshiba gibi büyük markalardan birine aitse büyük ihtimalle ana ekranda ya da ana menüde Netflix uygulamasını göreceksiniz. Tek yapmanız gereken bu uygulamaya tıklayıp Netflix abonelik bilgilerinizi girmektir.

Eğer ana menüde Netflix uygulamasını göremiyorsanız cihazınıza ait uygulama mağazasından Netflix’i indirmek için “Netflix” yazıp arama yapın. Uygulamayı indirin, aynı şekilde abonelik bilgilerinizi girdikten sonra Netflix’i izlemeye başlayabilirsiniz.

Bazen de cihazınızda Netflix uygulamasını bulmak ya da kurmak için güncelleme yapmanız gerekir. Akıllı TV’nizin sisteminin nasıl güncelleneceğini bilmiyorsanız kullanım kılavuzundaki yönergeyi takip edebilirsiniz ya da üreticiyle görüşebilirsiniz. Büyük ihtimalle güncelleme ile beraber Netflix uygulaması ana menüye ya da uygulama mağazasına gelecektir.

Elinizdeki cihazın Netflix’e uyumlu olup olmadığını merak ediyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak uyumlu markalar ve Akıllı TV’ler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer elinizdeki akıllı TV uyumlu değilse ve yeni bir cihaz almak istemiyorsanız Apple TV, Amazon Fire TV, Roku, Chromecast gibi çevrim içi medya oynatıcılarını deneyebilirsiniz. Mesela, Netflix’i bilgisayarınızda açtıktan sonra Chromecast aracılığı ile akıllı Tv’nizde izleyebilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi, medya oynatıcılarında, Blu-ray oynatıcılarda ve oyun konsollarının çoğunda Netflix uygulaması mevcuttur. Yeni bir cihaz almadan önce aşağıdaki adresten hangi markaların Netflix’e uyumlu olup olmadığını görebilirsiniz.

Netflix’e uyumlu cihazlar hakkındaki detaylara ulaşmak için TIKLAYINIZ!

akıllı tvde film izleme yöntemleri neler

Yukarıda bahsedilen yöntemlerin tümü Blutv ve puhutv gibi diğer dijital içerik platformları için de geçerli. Benzer adımları diğer uygulamalar için de uygulayabilirsiniz.

Akıllı TV’de Netflix Açılmazsa Ne Yapılır?

Smart TV Netflix film açılmıyor” diyen kullanıcıların denemeleri gereken farklı çözüm yöntemleri var. Netflix uygulamasını açmakta sıkıntı yaşıyorsanız tüm akıllı TV’ler için geçerli olan şu adımları sırası ile deneyin:

 • Ana menüye dönün.
 • Akıllı TV’nizi yeniden başlatın.
 • Netflix’i yeniden yükleyin.
 • Uygulamayı yeniden yüklemek de işe yaramadı ise akıllı TV’nizin üreticisi ile iletişime geçin.

Eğer Netflix’i açabiliyorsanız ama dizi ya da filmleri açmakta sıkıntı çekiyorsanız şu yöntemleri deneyin:

 • Bir önceki menüye dönün.
 • Cihazınızı yeniden başlatın.
 • Netflix oturumunuzu kapatın. Sonrasında tekrar oturum açıp içeriği izlemeyi deneyin.
 • Ev ağınızı yeniden başlatın. Bunu yapmadan önce Akıllı TV’nizin ve modeminizin fişini çektiğinizden emin olun ve 30 saniye bekledikten sonra fişleri teker teker prize takın.
 • Bağlantı için modeme bağlı bir kablosuz yönlendirici kullanıyor olabilirsiniz. Ev ağı yeniden başladığı halde bağlantı sıkıntısı yaşıyorsanız yönlendiriciyi atlatmayı deneyin. Tüm cihazları fişten çektikten sonra bir ethernet kablosu kullanarak Akıllı TV’yi doğrudan modeme bağlayın ve ev ağını tekrar başlatın.
 • Cihazda özel bağlantı ayarları (VPN, proxy vs.) için değişiklik yaptıysanız internet sağlayıcınızın varsayılan bağlantı ayarlarına geri dönün.
 • Wi-Fi sinyal gücünüzde bir sıkıntı olabilir. Sinyal gücünü artırmak için yönlendiricinizi daha merkezi bir konuma taşıyabilir, kablosuz cihazları (telefon, mikrodalga vb.) cihazları uzaklaştırabilir ya da yönlendiriciyi yerden yüksek bir konuma yerleştirebilirsiniz.

Hala sıkıntı yaşıyorsanız internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçin. Yönlendiricinizin (modem vb.) ev ağındaki diğer cihazlarla iletişiminin doğru kurulup kurulmadığını belirlemekte size yardımcı olabilirler.

Akıllı TV Film İzleme Siteleri Nelerdir?

Pek çok ücretsiz film izleme sitesi olsa da Akıllı TV’lerde film izlemek için HTML5 tabanlı siteler bulmak önemlidir. Smart TV film izleme sitelerini merak ediyorsanız pek çok televizyon kanalının internet sitesinin, illegal yayın yapan HTML5 tabanlı dizi-film sitelerinin akıllı televizyonlarda açılabildiğini söyleyebiliriz.

Akıllı TV Film Uygulaması Seçenekleri Nasıl Kullanılır?

akıllı tv film uygulamaları

Akıllı TV’lere özel pek çok dizi ve film izleme uygulaması bulunuyor. Netflix, Blutv, FOX Play, puhutv vb. ücretli-ücretsiz dijital içerik platformlarını ve deneyebilirsiniz. Akıllı TV’de film izlemek için şu yöntemi deneyebilirsiniz:

 • Akıllı TV’nizi açın ve Wi-Fi ile intrnete bağlanın.
 • Yukarıda sayılan dijital içerik platformlarından birine girin ya da
 • Akıllı TV’nizdeki internet tarayıcısını açın. İnternet tarayıcısı genelde ana menüde bulunur.
 • HTML5 tabanlı başka ücretsiz içerik platformlarından birinin adresini tarayıcıya yazın.
 • Sitede izlemek istediğiniz filmi ya da diziyi arayın. Bulduğunuzda filmin afişine basın.
 • Video oynatıcı açıldığında “Oynat” butonuna basın. Artık film izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Karakomik Filmler 2, Netflix’e geliyor

Netflix, Hakan: Muhafız’ın 4. Sezon Çıkış Tarihini Açıkladı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz