Leica S3
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Almanya merkezli fotoğraf makinası üreten Leica yeni fotoğraf ürünü Leica S3’ü tanıttı. Aynı zamanda Leica yeni duyurduğu S3 modeli ile 12 yıl sonra ‘S’ serisi için yeni bir model duyurmuş oldu.

Önemli bir fotoğraf makinası üretici olan Leica yeni ‘S’ serisinde yeni bir ürün tanıttı. Yeni tanıtılan S3 ile marka 12 yıl aradan sonra ‘S’ serisi için yeni bir model duyurmuş oldu. Bir yıl önce duyurulan ama bir türlü tanıtılamayan Lecia S3 , sade tasarımı ve suya karşı olan dayanıklılığı ile dikkat çekiyor.  

Son zamanlarda akıllı telefon üreticisi Huawei ile yapmış olduğu ortaklık ile birlikte akıllı telefon pazarında fazlasıyla ismini duyduğumuz Leica, yeni fotoğraf makinası modeli S3 ile Cine 4K 24 kare videolar çekebiliyor. 

Leica S3 tanıtım filmi 

Leica S3 teknik özellikler 

Leica S3 teknik özellikler 

Almanya merkezli fotoğraf makinası üreticisi Leica’nın yeni modeli S3’ün çözünürlüğü 64 MP. Yeni fotoğraf makinesi, 30 x 45 mm boyutunda, Leica ProFormat CMOS sensörüne sahip ve son derece iddialı. S3 modelinde kullanılan Leica ProFormat CMOS isimli sensörün ISO hassasiyeti 100-50.000 arasında. Orta formatlı bu model, 15 stop dinamik aralığa sahip olan bir DSLR fotoğraf makinası. 

Leica’nın yeni fotoğraf makinesi, Mastro II işlemcisini kullanıyor. Ayrıca yeni fotoğraf makinasının içerisinde 2 GB’lık bir depolama alanı bulunuyor ve ürün bu sayede kullanılan hafıza kartlarını dolması durumunda alternatif bir depolama alanı sunabiliyor. Leica S3 modelinin ayrıca iki hafıza kartı yuvası bulunuyor. Bunlardan biri SDXC hafıza kartlarını destekliyor diğeri ise CF formunda olan kartları destekliyor. 

GPS ve WiFi bağlantılarına sahip olan cihaz, bu sayede kullanım kolaylığı sunuyor. Aynı zamanda Leica’nın yeni fotoğraf makinası suya karşı dayanıklılığı bulunuyor.  

Optik tarayıcı özelliğine sahip olan bu aynalı fotoğraf makinası, vizörün kullanılması durumunda 1000 fotoğrafa kadar bir pil ömrü sunabiliyor. Tabii ki değiştirilebilen lensleri ile Leica’nın üretmiş olduğu farklı koşullara uygun lensler kullanılabiliyor.  

Video noktasında ise 24 kare Cine 4K videolar çekebilme özelliğine sahip. Leica’nın yeni fotoğraf makinası S3 için açıklanan resmi satış fiyatı ise 19 bin dolar. Yani 115 bin Türk lirasından fazla eden bir fotoğraf makinası. Yeni tanıtılan makine şu an ön siparişe açılmış durumda. 

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

Fujifilm X-T4 tanıtıldı! Fiyatı ve Teknik Özellikleri