Tecno Mobile

Hong Kong merkezli telefon üreticisi Tecno Mobile bugün gerçekleştirdiği basın toplantısı ile birlikte ülkemize giriş yapmış durumda. Türkiye pazarı için satışa çıkaracakları ilk modelleri ise orta sınıf olmasına rağmen kamera özellikleri ile iddialı Tecno Camon 12 Air ve giriş seviyesi Spark 4 Lite.  

Hong Kong merkezli telefon üreticisi Tecno Mobile ülkemizde bugün gerçekleştirdiği basın toplantısı ile birlikte yeni telefonlarını ve Türkiye pazarı için olan planlarını açıkladı. Afrika kıtasında üretim anlamında 1. sırada olan Tecno Mobile, uygun fiyatlı, orta sınıf modelleri ile Türkiye pazarına giriş yaptı. Tecno Mobile’ın Türkiye’de satışa sunmayı planladığı ilk iki model Camon 12 Air ve Spark 4 Lite oldu.  

Aynı zamanda marka, satış ve üretim anlamında olan planlarını da paylaştı. Şirket, yeni telefonlarının Türkiye’de, Vodafone üzerinden satışlarının yapılacağını açıkladı. Tecno Mobile ayrıca üretim alanlarından da bahsetti. Çin, Etiyopya, Bangkok ve Hindistan’da üretim yapan firma, Coronavirüs için de ek açıklamalarda bulundu. Türkiye sorumlusu Ender Tunç, Coronavirüs ve üretim noktasında tek üretim alanlarının Çin olmamasından dolayı, ürün tedariği noktasında sorun oluşmayacağını söyledi. Tecno Mobile, kendi markasını ve telefonlarını anlatmak için ‘’Gelişmiş kamera özellikleri, yapay zeka ve inovasyonun birleşmesi’’ ifadelerini kullandı.  

Tecno Camon 12 Air teknik özellikler 

 Tecno Camon 12 Air teknik özellikler

Türkiye’ye yeni giriş yapmış olan markanın Türkiye’de önem verdiği ilk model Tecno Camon 12 Air. Markanın, kamera özellikleri ve performansı ile ön plana çıkan telefon serisi olan Camon ailesinden Camon 12 Air’in arka tarafında 3 adet kamera bulunuyor. 16 MP’lik bir ana kameraya sahip olan Camon 12 Air, ‘Ultra Piksel’ teknolojisini kullanıyor. Ultra Piksel teknolojisi sayesinde, boyutları büyüyen pikseller çok daha fazla ışık alabiliyor. Bu sayede çok daha canlı fotoğraflar sunabilirken aynı zamanda düşük ışıklı ortamlarda daha iyi bir performans ortaya koyuyor. Aynı zamanda ana kamerası AI (Yapay Zeka) desteğine sahip. Ana kameramıza 2 MP’lik alan derinlik efekti sağlayan bir kamera ve 5 MP’lik bir geniş açı kamerası eşlik ediyor. Ön kamerası ise 8 MP büyüklüğünde ve flaş desteği bulunuyor. Aynı zamanda Camon 12 Air’in kameraları cilt parlatma, güzelleştirme, Google Lens, Animoji (AR) gibi özelliklere sahip.  

İşlemci noktasında hangi marka işlemcinin kullanıldığı söylenmemiş olsa da, uygun fiyatlandırması ise MediaTek bir işlemci kullanılma ihtimali oldukça fazla. Camon 12 Air gücünü 4 çekirdekli, 2 GHz frekans hızlarına çıkabilen bir işlemciden alıyor. Bu işlemcinin yanı sıra 4 GB belleğe ve 64 GB’lık bir depolama alanına sahip. Yapay zeka desteği sadece kameralar noktasında yok aynı zamanda telefonun temelinde bir AI desteği bulunuyor. Bu sayede telefonumuz kullanım alışkanlarımızı anlıyor ve buna göre hareket edebiliyor. Face ID (Yüz tarama) ve parmak izi okuyucu özelliklerine de sahip.  

6.55 inçlik HD+ çözünürlüğünde, 2.5D bir ekrana sahip olan Camon 12 Air oldukça başarılı bir ekran gövde oranına sahip. Modelin ekran gövde oranı %90.3. Bu teknik özelliklerinin yanında 4000 mAh’lik bir bataryası bulunuyor. Modelin kalınlığı 8.12 mm, ağırlığı ise 172 gram. Aynı zamanda model daha önce markalarda görmediğimiz ‘Anti Yağ’ özelliğine sahip. Bu sayede yağlı eller ile dokunulduğunda daha az yağ ve leke tutuyor. 

Tecno Camon 12 Air’ın fiyatı ne?

Tecno Camon 12 Air’ın fiyatı ne?

Tecno Mobile’nin kamera noktasında iddialı, orta sınıf cep telefonu Camon 12 Air’ın resmi satış fiyatı 1649 Türk lirası.  Tecno Camon 12 Air, körfez mavisi ve yıldız moru seçenekleri ile Vodafone mağazalarında. 

Tecno Spark 4 Lite teknik özellikler 

Tecno Spark 4 Lite teknik özellikler 

Markanın giriş sınıfı olarak konumlandırdığı cep telefonu Spark 4 Lite’nin Arka tarafında 8 MP’lik bir kamera bulunuyor. Modelin ön tarafında da 8 MP’lik bir kamera bulunuyor. Ön kamerasında flaş desteği bulunan model aynı zamanda AI özelliklerini de destekliyor. 

6.52 inçlik HD+ bir ekrana sahip olan modelin ekran gövde oranı %89.5. İşlemci noktasında ise 4 çekirdekli 1.8 GHz frekans hızına çıkabilen bir işlemciden güç alan telefonun 2 GB belleği ve 32 GB depolama alanına bulunuyor.  

4000 mAh’lik bir bataryası bulunan modelin kalınlığı 8.4 mm.  

Tecno Spark 4 Lite’ın fiyatı ne?

Tecno Spark 4 Lite’ın fiyatı ne?

Tecno Mobile’nin giriş sınıfı modeli Spark 4 Lite’nin resmi satış fiyatı 1099 Türk lirası. Mor ve mavi seçenekleri ile Vodafone mağazalarından ulaşabilirsiniz.  

SAMSUNG GALAXY Z FLİP İLE 24 SAAT!

TCL ‘den üçe katlanabilen telefon hamlesi!