PlayStation 5 Fiyatı

Sony’nin kısa bir süre önce görücüye çıkardığı PlayStation 5 (PS5) oyun konsolunun Türkiye satış fiyatı ortaya çıktı. “Posta.com.tr”nin bir teknoloji mağazası zincirinden edindiği stok görüntüsüne göre; konsolun Türkiye fiyatı, 7 bin 999 lira olacak.  

Sony, kısa bir süre önce PlayStation serisine eklemeye hazırlandığı 5. nesil oyun konsolunu görücüye çıkardı. Yapılan tanıtımın ardından en çok merak edilen konulardan biri de PlayStation 5 (PS5) oyun konsolunun Türkiye satış fiyatı oldu. Konsolun, yurt dışı satış fiyatının 500 dolardan fazla olacağı ifade edilse de resmi fiyat, henüz açıklanmamıştı. Ürünün Türkiye fiyatının ise 7-8 bin lira aralığında olacağı tahmin edilmişti. Yaşanan bu gelişmeler sonrası, PlayStation 5 (PS5) oyun konsolunun Türkiye satış fiyatı ortaya çıktı.  

Posta.com.tr”nin bir teknoloji mağazası zincirinden edindiği stok görüntüsüne göre; konsolun Türkiye fiyatı, 7 bin 999 lira olacak. Diğer yandan, konsolun iki farklı model ile piyasaya sürüleceği de biliniyor. PlayStation 5 (PS5) adı altında raflardaki yerini alacak olan modellerden birinde, CD sürücüsü yer alacak. Diğerinde ise oyun ve içerikler, sadece dijital platforma kaydedilecek. Bu yüzdenPosta.com.tr”nin tahminleri; ortaya çıkan fiyatın, CD sürücülü model için başlangıç fiyatı olduğu yönünde.  

PlayStation 5 Fiyatı
Kaynak: posta.com.tr

Bununla birlikte Sony, en son 2013 yılında PlayStation 4 (PS4) ve 2016 yılında PlayStation 4 Pro (PS4 Pro) oyun konsollarını kullanıcı beğenisine sunmuştu. Fakat dolar kuruna bağlı olarak, PlayStation fiyatlarında ciddi bir artış meydana gelmişti. Dolayısıyla PlayStation 5 (PS5) fiyatlarında da yine döviz kuruna bağlı olarak bazı oynamalar olabileceği tahmin ediliyor.  

Tanıtımda Açıklanan PlayStation 5 (PS5) Özellikleri 

PlayStation 5 Özellikleri

Yapılan tanıtımda Sony, PlayStation 5 (PS5) oyun konsolunun özellikleri hakkında da bazı detaylar paylaşmıştı. Aktarılan bilgilere göre PS5, 8 çekirdekli ve 3.5 GHz hızı destekleyen “AMD Zen 2” işlemciye sahip olacak. Grafik işlemci bölmesinde ise AMD’nin özel olarak geliştirdiği “RDNA 2” mimarisi yer alacak. Bununla birlikte konsol, 8K görüntü çözünürlüğünü destekliyor olacak.  

Konsol ayrıca, 825 GB’lık SSD bir dahili depolama alanı bulunduracak ve NVMe SSD bölmesi ile artırılabilir hafızaya destek verecek. Harici depolama için ekstra USB portu da bulunan PlayStation 5, 16 GB GDDR6 / 256 Bit RAM’e sahip olacak.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

PlayStation 5 DualSense Tasarım Değişiklikleri Getiriyor

Kredi Fırsatçıları & PlayStation 5 Fiyatı – Pazar Sohbeti #10

PlayStation 5 Konsol Tasarımı Canlı Yayında Tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz