Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ‘in çıkış tarihi hakkında yeni bir bilgi elde edildi. Gündeme sürekli iddia ve sızıntılarla gelen PlayStation 5 ‘in çıkış tarihi Amazon Japonya’da ortaya çıktı.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu, hayranları ve teknoloji basını tarafından merakla bekleniyor. 11 Haziran’da online olarak tanıtılan PS5, hem tasarımı hem de içerdiği son teknolojik gelişmelerle büyük ilgi uyandırmıştı. Hem oyunları hem de teknik özellikleriyle tanıtılan cihazın fiyatı ve çıkış tarihi resmi bir açıklama yapılmamıştı.PlayStation 5 ‘in fiyatı ve çıkış tarihi hakkında ortaya her gün farklı bir iddia ve söylenti çıksa da herkes Sony tarafından yapılacak resmi bir açıklamayı bekliyor. 

Şimdi ise ortaya çıkan yeni bir iddia, PlayStation 5’in çıkış tarihini gözler önüne seriyor. Ancak elbette ki Sony’den resmi bir açıklama gelmediği için söz konusu iddia söylenti niteliğini taşıyor. 

PlayStation 5 ’in çıkış tarihi 20 Kasım olabilir

Amazon Japonya’da yer alan bir görsel merakla beklenen yeni nesil oyun konsolunun çıkış tarihi hakkında bazı detayları gözler önüne serdi. Renka Schedule isimli bir Twitter kullanıcısı PS5’in çıkış tarihinin sızdırıldığını belirtti ve bazı ekran görüntüleri paylaştı. Schedule sadece PlayStation 5 ‘in değil aynı zamanda PS5 DualSense şarj standını, PS5 DualSense oyun kolu ve PS5 kulaklığının çıkış tarihini paylaştı.

Twitter kullanıcısı Renka Schedule’ün paylaşımında yer alan ekran görüntülerine göre, PlayStation 5 20 Kasım’da satışa çıkacak. PlayStation 5 ‘in en büyük rakibi Xbox Series X ve Xbox Series S’in 10 Kasım’da satışa çıkacağı bilgisi göz önüne alındığında Sony’nin rakibinden 10 gün sonra yeni nesil oyun konsolunu satışa çıkarmasının ihtimali artıyor. 

PlayStation 5 daha geç gelebilir

PlayStation 5 ne zaman çıkacak sorusuna yanıt olarak verilse de paylaşılan ekran görüntülerinin bir iddia olduğunu belirtmek gerekiyor. Sony’den gelen resmi bir açıklamaya kadar ortaya atılanların doğru olmayacağı göz önüne alınmalı. Ayrıca, Schedule’ün paylaştığı ekran görüntülerinin Japonya özelinde gerçekleşecek PS5 çıkış tarihi de olabilir. Çünkü Sony, yeni ürünlerini öncelikli olarak ülkesinde satışa sunuyor. Bu da, PS5’in Japonya pazarında PS5’i daha geç sürebileceği anlamına geliyor. 

İlginizi Çekebilir:

Sony, PlayStation 5 İçin Ön Sipariş Kayıt Formu Sayfası Açtı

NBA 2K21 Oyununun PlayStation 4 ve ‘Mamba Forever Edition’ Versiyonu Piyasaya Çıktı! 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz