Sony, PSN kullanıcılarına özel, merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için ön sipariş kayıt formu oluşturdu. PlayStation 5’in ön sipariş kayıt formuna kaydolanlar, erken sipariş verme şansına sahip olacak. 

Japonya merkezli Sony’nin hem tasarımı hem de özellikleriyle gündemden düşmeyen yeni nesil oyun konsolu bu sene içinde satışa çıkacak. Konsolseverlerin heyecanla beklediği yeni PS5’in piyasaya çıktığında bir arz sıkıntısı yaşanması bekleniyor. Söz konusu durumun farkında olan Sony, PlayStation Network (PSN) kullanıcıları için bir ön sipariş kayıt formu sayfası oluşturdu. 

“PlayStation 5 geliyor” ismiyle oluşturduğu sayfada, PSN kullanıcılarına “PlayStation’dan ilk PS5 ön siparişi verenlerden biri olma fırsatı için kaydolun.” sözüyle seslenen şirket, neden bir ön kayıt sayfası oluşturmaya gerek duyduğunu da açıkladı.

Sony açıklamasında: “Sınırlı sayıda PS5 ön siparişe açılacak, bu nedenle mevcut müşterilerimizden bazılarını PlayStaion’dan ilk ön sipariş verenlerden olmaları için davet edeceğiz.” sözlerine yer verdi. Şirket, PlayStation 5 ön sipariş için e-posta ile davetiye alanların hızlı davranmasının önemli olduğunu da belirtti. 

PS5’e erkenden sahip olmak isteyenlerin, oluşturulan sayfadan kaydolması gerektiği belirtilen açıklamada, detayların ise davetiye alacak tüketicilere e-posta yoluyla iletileceği belirtildi. PSN müşterilerine ön sipariş e-postası gönderilmeye başlandığında, yeni nesil oyun konsolunun da resmi fiyatını öğrenmiş olacağız.

2 TB’lık PlayStation 5 fiyatı bir Alman e- ticaret sitesinde ortaya çıktı

Sony’nin hakkında ön kayıt formu oluşturduğu PlayStation 5’in, 825 GB’lık bir depolama alanı sunan versiyonun yanında bir de hafıza alanını az bulanlar için 2 TB’lık bir PS5 modelini de satışa sunacağı düşünülüyor. Günümüzde The Last of Us Part II gibi PlayStation 4 oyunlarının bile 100 GB’lık bir alan kapladığı düşünülürse, standart olan PS5’in 865 GB’lık versiyonu pek çok kullanıcıya yetmeyebilir. İşte bu yüzden depolama alanı yüksek bir PS5’i pek çok oyunseverin tercih edeceği düşünülüyor. 

Geçen dönemlerde Amazon’da 2 TB’lık PlayStation 5 için bir ürün sayfası ortaya çıkmış ancak kısa bir süre sonra yayından kaldırılmıştı. Şimdi ise Alman bir e-ticaret sitesinde 2 TB’lık PS5 görüldü. Otto.de internet sitesinde görülen 2 TB’lık PlayStation 5’in 974 euroluk (8.438 TL ‘+ vergiler) bir fiyat etiketine sahip olduğu fark edildi. Ancak Sony’nin bu kadar yüksek bir fiyat etiketiyle performansı ne olursa olsun PS5’i satışa sunması beklenmiyor. İlerleyen dönemlerde gelecek resmi bir açıklama bu durumu açıklığa kavuşturabilir.

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5, Bugüne Kadarki En Ağır Oyun Konsolu Olabilir

PlayStation 5 Oyun Konsolunun Türkiye Satış Fiyatı Ortaya Çıktı! 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz