playstation-xbox-game-pass-spartacus-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sony, PlayStation için Xbox Game Pass benzeri bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. Yeni sistem ile birlikte PS Plus ve PS Now birleşecek.

Sony, yeni bir aylık abonelik hizmeti geliştiriyor. Yeni hizmet, hali hazırda bulunan PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetlerini birleştirecek.

Japon teknoloji şirketi Sony, PlayStation konsolları üzerinde 2 farklı abonelik sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. PlayStation Plus, oyunların çevrimiçi modlarına erişmenin yanında her ay belli oyunları ücretsiz dağıtırken, PS Now ise yine belli oyunlara süreli olarak erişim sağlıyordu. Şimdi ise şirket, bu iki abonelik sistemini birleştirmek istiyor.

son-playstation-spartacus-teknosafari

Bloomberg üzerinde paylaşılan haberlere göre Sony, Spartacus kod adı ile yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. Yeni sistem ile birlikte oyuncular, modern ve klasik oyun kataloğuna doğrudan erişim sağlayabilecek. Yeni abonelik sisteminin Xbox Game Pass ile rekabet edeceği düşünülüyor.

Yeni abonelik sistemi üç kademeye sahip olacak. İlk kademe, PS Plus içerisinde bulunan avantajları içerecek. İkinci kademe PS4 ve PS5 için oyun kataloğu sunacak. Üçüncü kademe ise geniletilmiş demolar, klasik PS1, PS2, PS3 ve PSP serilerinden özel bir kataloğa sahip olacak.

Yeni sistemin ücretlendirilmesi konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı. PS Plus ve PS Now, şu anda aylık 10, yıllık 60 dolar ödeme ile hizmet vermeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:

Yeni BMW 420i Gran Coupe Türkiye’de Satışta

Vlog özellikleri ile dikkat çeken Honor 60 serisi tanıtıldı

Apple Podcasts, 2021 yılının en iyilerini paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz