Amazon Müzik X-Ray Özelliği
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

‘Prime Video’ ve ‘Kindle’ın sevilen ‘X-Ray’ özelliği, ‘Amazon Müzik (Amazon Music)’ platformuna da geliyor. Amazon; söz konusu özelliğin, kütüphanesindeki milyonlarca şarkıda kullanıma sunulmaya başladığına işaret ediyor.  

‘Prime Video’ ve ‘Kindle’ın sevilen ‘X-Ray’ özelliği, ‘Amazon Müzik (Amazon Music)’ platformuna da geliyor. Amazon; kullanıcıların o anda oynatılan içerikle ilgili eş zamanlı olarak detaylı bilgiye erişmesini sağlayan özelliğin, kütüphanesindeki milyonlarca şarkıda kullanıma sunulmaya başladığına işaret ediyor. ‘X-Ray’ özelliği üzerinden aktarılan bilgilerinşarkı, şarkıcı ve albüme ilişkin bilgilerden şarkıyla ilgili ilginç ve az bilinen bilgilere kadar geniş bir yelpazeye yayılan perde arkası bir bakış sunacağı belirtiliyor.  

Diğer yandan; halihazırda ‘Prime Video’ abonesi olan kullanıcıların, özelliğe aşina olduğu ifade ediliyor. ‘Prime Video’da ‘X-Ray’ özelliği; kullanıcıların, içeriğin o anda oynatılan bölümünde yer alan oyuncuları, şarkıları ve çekime ilişkin benzer bilgileri görebilmesini mümkün kılıyor. Spotify’da da kullanıcıların, hem şarkı sözlerini hem de şarkıya ilişkin ek bilgileri görebilmelerini sağlayan benzer bir özellik bulunuyor.  

Amazon Müzik ‘X-Ray’ özelliği, oynatılan içerik ekranını yukarı kaydırınca açılıyor

Amazon X-Ray Özelliği

Diğer yandan; Amazon ‘X-Ray’ özelliği içerisinde, şu anda yalnızca ABD ve İngiltere’deki seçili şarkılar için ilginç gerçekleri içeren bilgiler yer alıyor. Söz konusu özelliğin de sürekli büyüyen şarkı ve sanatçı bilgilerine ilişkin kütüphaneyle beraber, zaman içinde genişletileceği ifade ediliyor. Kullanıcılar, mobil sürümde oynatılan içerik ekranını yukarı kaydırarak ‘X-Ray’ özelliğine erişebiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Amazon Mobil Oyuncular için GameOn Uygulamasını Yayınladı

Amazon, Bulut Tabanlı Oyun Hizmeti Luna’yı Erken Erişime Açtı

En Popüler Amazon Prime Dizileri Hangileri?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz