PS5 Tükendi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Sony CEO’su Jim Ryan’ın açıklamalarına göre; üretilen tüm ‘PS5 (PlayStation 5)’ler, satışa sunulmasının ardından kısa bir süre içerisinde tükendi. Ryan, ‘TASS’ ile yaptığı röportajında ayrıca yükselen oyun konsolu fiyatlarını da değerlendirdi. 

Uzun süredir merakla beklenen ‘PlayStation 5’ oyun konsolları, seçili ülkelerde siparişe açılmasının ardından kısa bir süre sonra tüm dünyada satışa sunuldu. Türkiye’de de 19 Kasım tarihinde tüketici beğenisine sunulan konsol, stoklara girmesinden kısa bir süre sonra hızlıca tükendi. Konsolun 8 bin 299 liralık tartışmalı Türkiye fiyatına rağmen hızla tükenmesinin sebebinin ise sınırlı sayıda satışa sunulması olduğu tahmin edildi.  

Yaşanan gelişmeler sonrası; Sony CEO’su Jim Ryan, Rus haber ajansı ‘TASS’ ile yeni bir röportaj gerçekleştirdi. Şirketin yeni oyun konsoluna gösterilen ilgiyi tasdikleyen Ryan’ın açıklamalarına göre; şu ana kadar üretilen tüm ‘PS5 (PlayStation 5)’ler, dünya genelinde satışa sunulduğu ilk gün tükendi. Röportajında “Kesinlikle her şey tükendi” ifadelerini kullanan Ryan, yılın önemli bir kısmını ürün için yeterli talep oluşturmaya çalışarak harcadığına işaret etti. Ryan ayrıca, bu aşamadan sonra bu talebi karşılamak için stoku artırmaya çabaladığını da sözlerine ekledi.  

Ryan, oyun konsolu fiyatları ile ilgili yükselişin nispeten makul olduğunu belirtti

Oyun Konsolu Fiyatları

Şirket CEO’su, röportajında yükselen oyun konsolu fiyatları ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Konsol oyunlarındaki fiyat artışının tarihine bakıldığında, söz konusu artışın nispeten makul bir artış olduğunu vurgulayan Ryan; konuya ilişkin değerlendirmesinde Fiyatlarda uzun zamandır bir artış olmamıştı. PS5 ve diğer yeni konsollar için bir oyun yapma maliyetindeki artışları dengelemek için bazı yayıncılarda gördüğümüz eğilim bana mantıksız gelmiyor. Eğlence kategorimize eğlence bazında bir dolar veya ruble üzerinden bakarsanız video oyunları çok ucuz görünüyor. Rusya’da da sadece ABD doları fiyatını alıp döviz kuruna göre ayarlamıyoruz. Rus oyun topluluğu için doğru olanı yapmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi. Ryan’ın açıklaması sonrası; Sony’nin, ülkeler bazında yerel bir fiyat politikası izlemeyi hedeflediği de ortaya çıkmış oldu. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

PlayStation 5 Stokları, İlk Günden Tükendi! 

PlayStation 5’in Uzaktan Kumandasına Spotify Entegrasyonu

PlayStation 5, Türkiye’de Satışa Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz