Amazon, geçen haftalarda duyurduğu bulut tabanlı oyun sisteminin bugün erken erişime açıldığını belirtti. Amazon Luna olarak isimlendirilen sistemde, erken erişim programına başvuran kişiler arasından sadece sınırlı sayıda oyuncu seçildi.

ABD merkezli e-ticaret ve bulut hizmeti Amazon’un bir süredir bulut tabanlı bir oyun sistemi üzerinde çalıştığı ve geçen haftalarda şirketin duyurduğu bulut tabanlı oyun hizmeti Luna, erken erişime açıldı. Xbox Cloud, Google Stadia ve NVIDIA Geforce Now gibi bulut tabanlı oyun hizmetlerine rakip olarak sunulan Amazon Luna’nın erken erişimine sınırlı sayıda oyuncu katılabildi. 

Amazon tarafından paylaşılan yeni blog yazısında, şirket sınırlı sayıda oyuncunun yeni bulut tabanlı oyun hizmetini kullanmaya başlayabileceği açıklandı. Yüzbinlerce oyuncunun başvurduğu belirtilen erken erişim programında şirket sadece sınırlı sayıdaki oyuncuya erken erişim daveti gönderebildi. 

Amazon Luna

Kullanıcılar bugün erken erişime açılan bulut tabanlı oyun sistemi Luna’ya aylık 6 dolar ( yaklaşık olarak 47 TL) ücret ödeyecek. Amazon Luna’da kullanıcılar, Luna+ Game Channel’daki 50’den fazla oyunu bulut hizmeti üzerinden erişim sağlayabilecek.

Erken erişim davetiyle Luna’yı kullanmaya başlayan oyuncular aynı zamanda, Ubisoft Channel üzerinden sistemde Assassin’s Creed Valhalla’yı oynama imkanına da sahip olacak. Kullanıcılar ayrıca bulut tabanlı oyun sisteminde Ubisoft’un Far Cry 6 gibi sevilen oyunlarına da erişebilecek.

Amazon’un bugün erken erişime açtığı Luna’da oyuncular web tabanlı istemci kullanarak PC, Mac, Fire Tv, iPhone ve iPad’de 100’den fazla oyunu içeren kitaplık oluşturabilecek. Bununla birlikte oyuncular Amazon Luna’nın özel kontrolcüsü Luna Controller’ı 49,99 dolar ( yaklaşık olarak 393 TL ) fiyat etiketiyle satın alabilecek. Ancak elbette ki oyuncular bulut tabanlı oyun hizmetinde sadece Luna Controller’ı kullanmak zorunda olmayacaklar. Amazon, Luna’nın desteklediği başka bir kontrolcünün de kullanılabildiğini belirtiyor. Kullanıcılar Luna Controller’ı alırsa, Amazon’un sesli asistanı Alexa ve Cloud Direct teknolojisini kullanabilecek. 

İlginizi Çekebilir:

Türkiye’de İlk Kez Düzenlenen ‘Amazon Prime Day’ İndirimleri Boyunca En Çok Hard Disk, Laptop ve Kağıt Havlu Satıldı

En Popüler Amazon Prime Dizileri Hangileri?

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz