samsung-980-pro-ps5-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung tarafından PS5 kullanıcıları için özel olarak geliştirilen Samsung 980 Pro SSD modelleri duyuruldu. Cihazlar, orijinal sürümden farklı olarak ısı dağıtıcı sistemine sahip.

Yeni nesil konsollar, özellikle SSD kaliteleri ile oldukça iddialı. Her ne kadar konsollar, içerisinde büyük ve hızlı SSD modelleri ile gelse de, oyunların yükselen depolama ihtiyacı, ek depolama alanlarına zorlayabiliyor. Bu bağlamda Samsung, PS5 kullanıcıları için özel geliştirilmiş Samsung 980 Pro SSD modellerini duyurdu.

Standart Samsung 980 Pro SSD, normalde bir süredir piyasada bulunuyor. Hatta en iyi Samsung SSD modeli olarak anılıyor diyebiliriz. Şimdi ise şirket, PlayStation 5 konsolu için özel Samsung 980 Pro SSD modellerini duyurdu.

samsung-ssd-ps5-teknosafari

PS5 özel SSD modelleri, 24 x 80 x 8.6 mm boyutlarında ek bir ısı dağıtıcı ile birlikte geliyor. Bu sayede SSD, uzun ve yoğun bir çalışma sürecinde dahi herhangi bir ısınma problemi yaşamıyor. Üstelik cihaz, 7000 MB/s okuma ve 5100 MB/s yazma hızına ulaşabiliyor.

Bunların yanında Samsung, yeni SSD modellerinin PS5 ile tam uyumlu olarak geliştirildiğini belirtti. Ancak kullanıcılar, uyumlu olan tüm donanımlar ile kullanabilecek. Cihaz, 1 TB kapasiteli sürümü için 250$, 2 TB kapasiteli sürümü için 450$ fiyat etiketine sahip. Ayrıca Samsung 980 Pro SSD çıkış tarihi, Ekim ayının sonu olarak gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir:

Samsung TV ‘ler, Google Duo ile Görüntülü Görüşme Destekliyor

Samsung AU9000 inceleme – QLED’den önce son çıkış

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz