Okuma Süresi
1 dakika

iOS ve Android platformlarında milyonlarca indirilme ve oynanmayla rekor üstüne rekor kıran PUBG Mobile kırdığı yeni rekorla herkesi şaşırttı.

Günümüzün en çok oynanan ve en popüler oyun modu olan Battle Royale PUBG Mobile, başarısına başarı eklemeye devam ediyor. Fortnite Battle Royale modu, PUBG’yi bir dönem geride bıraksa da 2019 yılında durum hiçte öyle olmadı. Günümüzde Fortnite oyuncu sayısı epey düşük olurken, PUBG’de ise durum tam tersi oldu. Konsollarda ve bilgisayar platformunda ücretli olarak satılmaya devam eden PUBG, mobil platformda ise ücretsiz olarak indirilebiliyor.

PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan bir duyuruya göre PUBG Mobile, 600 milyon oyuncuyu geride bıraktı.

PUBG Mobile’ın Battle Royale sekmesinde en dişli rakibi olan Call of Duty: Mobile da yayınladığı ilk hafta 100 milyon indirmeye ulaşmıştı.

Rekor üstüne rekor kıran PUBG’nin PC tarafında işler Mobile kadar iyi gitmiyor elbette. Ocak 2018’ten beri oyuncularının yüzde 82’sini kaybeden PC sürümü elbette ki ücretli olması sebebiyle PUBG Mobile’dan daha az tercih ediliyor.

PUBG Mobile’ın önümüzdeki dönemlerde de bu başarısını sürdürmesi ve yeni oyuncuları kendine çekmesi beklenenler arasında. 11. sezona hazırlanan mobil oyunun yeni sezonu 5 Ocak 2020‘de oyuncularla buluşacak.