realme 9 pro+ kamera

Yakın zamanda çıkması beklenen Realme 9 Pro+ kamera özellikleriyle oldukça iddialı. Detaylar yarın yapılacak lansman öncesi haberimizde.

Realme, numara serisinin devam cihazı olan Realme 9 Pro ailesinde de markanın  ‘Cesaret Et’ mottosuna bağlı kalarak, kamera anlamında ciddi geliştirmeler vadediyor. Ailenin yeni üyesi Realme 9 Pro+ ile amiral gemisi kamerayı herkes için erişilebilir hale getireceğini belirten Realme, Realme 9 Pro ailesinin tüm detaylarını yarın yapılacak olan küresel online lansman ile açığa çıkartacak.

108MP ana kameraya sahip Realme 8 Pro ile çözünürlük açısından büyük atılım yapan seri, performans açısından Realme 9 Pro+ ile daha da iddialı. Yeni modelin kamera performansında, özellikle düşük ışıklı ortamlarda ortaya çıkan sonuçların öncekinden daha iyi olacağı belirtiliyor. Realme, ProLight Görüntüleme Teknolojisi olarak adlandırılan sistemin, özellikle segmentinde iddialı bir konumda olacağını vurguluyor.

realme 9 pro+ sensör

ProLight Görüntüleme Teknolojisi, yeni nesil büyük kamera sensörü, dijital gürültü azaltma algoritmaları ve ikili stabilizasyon sistemi ile işbirliği içerisinde daha net daha canlı ve daha parlak görüntüler elde edilmesine imkan tanıyor. Oppo Find X3 Pro gibi amiral gemisi modellerde kullanılan Sony IMX766, 1/1,56 inç boyutunda. Bu büyük yapısıyla aynı segmentteki rakiplerine kıyasla %45’e kadar daha fazla ışık alabiliyor.

ProLight Görüntüleme Teknolojisi ile donatılmış olan ana kamera, fotoğraflar için optik görüntü sabitleme ve videolar için ise elektronik görüntü sabitleme özelliğine de sahip. Optik görüntü sabitleme teknolojisi ile kamera lensi artık istenmeyen hareketleri telafi ederek, daha net görüntüler sağlayacak. Ancak bu iki sabitleme beraber çalışıyor mu ya da ne kadar verimli çalışıyor bunu ürün inceleme için elimize ulaştığında bilebileceğiz.

Yapay Zeka Gürültü Azaltma Motoru 3.0

prolight görüntülüeme

Realme 9 Pro+ ProLight Görüntüleme Teknolojisi’nin sahip olduğu yapay zeka destekli gürültü azaltma motoru 3.0 ile fotoğraflardaki gürültü çok daha hızlı ve daha doğru bir şekilde düzeltiliyor. Realme 9 Pro+’nın deklanşörüne basıldığında, birkaç fotoğraftan oluşan bir seri çekim yapılıyor. Yapay zeka destekli gürültü azaltma motoru ise farklılıkları bulmak ve mümkün olduğunca çok dijital gürültüyü ortadan kaldırmak için tüm görüntülerin bir ortalamasını alıyor. Ancak dijital gürültü farklı şekil ve boyutlarda olabildiğinden, yapay zeka destekli gürültü azaltma motoru bu şekilleri belirlemek ve kaldırmak için derin öğrenmeyi kullanıyor. Böylece çok daha az dijital parazitle, düşük ışıkta net fotoğraflar sunuyor.

Realme 9 Pro+, kamera özellikleriyle, segmentine göre etkileyici olacak gibi gözüküyor. Vadettiklerini ne kadar karşılayabileceğini cihaz çıkınca daha net şekilde göreceğiz.

Telefonun inceleme videosunu kaçırmamak için Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Microsoft: Çalışana değer veren yeni iş kültürü anlayışı yükselişe geçti

Hibrit ofisler yeteneklerin ortaya çıkmasında önemli

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz