Netflix, 2022’nin üçüncü çeyreğine ilişkin mali durum raporunu yayınladı. Platformun açıklamaları, Netflix’in yeniden abone kazanmaya başladığını gözler önüne serdi. Buna ek olarak platform, her ekstra kullanıcı için ayrı bir ücret talep edeceği tarihi açıkladı!

Televizyon yayınları tek düze bir hal aldıkça, dijital yayın platformlarına talep artıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren birçok dijital yayın platformu, her geçen gün yeni içeriklerle kullanıcılara en iyi hizmeti sunmak için çabalıyor. Bu tarz platformlar arttıkça, piyasada rekabet de hızlanıyor.

Netflix Kullanıcı Kaybını Tersine Çeviriyor!

Dünyanın en popüler dijital yayın platformları arasında yer alan Netflix, son dönemde tahtını Disney Plus’a kaptırışıyla gündeme geliyor. Yılın ilk çeyreğinde 200 bin, ikinci çeyreğinde ise 900 bin kullanıcı kaybettiğini açıklayan platform, şimdi de 3. çeyreğe ilişkin verileri kullanıcılarla paylaşıyor. Raporlarda görüldüğü kadarıyla, bu durum Netflix için tersine dönüyor.

Netflix tarafından yapılan açıklamalar, platformun geçtiğimiz 3 aylık süreçte 2.4 milyon yeni abone kazandığını gözler önüne serdi. Bu yeni abonelerin yalnızca 100 bin kadarı ABD ile Kanada’dan gelirken, kalanı diğer ülkelerden kazanıldı. Ancak Netflix’in üçüncü çeyrek ile ilgili açıklamaları bunlardan ibaret değildi.

Şifre Paylaşma Devri Kapanıyor!

Netflix, bir süredir birkaç kullanıcının bir araya gelip tek bir üyeliği paylaşması durumuna son vermeye çalışıyor. Yılın 3. çeyreğine ilişkin yapılan açıklamalarda bu konuya da yer veren Netflix, şifre paylaşımının 2023 yılının başından itibaren sona ereceğini açıklıyor.

Platformun 3. çeyrek raporunda değinilen bir diğer konu da ‘Seri İzleme’ olarak da bilinen sezonluk yayınlarla ilgiliydi. Bilindiği gibi Netflix dizileri bölümler halinde değil, sezonlar halinde yayınlanıyor. Netflix, bu yöntemin dizilere olan ilgiyi artırdığını ve bundan sonra da dizilerin sezonlar halinde yayınlanmaya devam edeceğini belirtiyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz