Genellikle uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri ile popüler hale gelen Realme, ekran altı kameralı telefon üzerinde çalışıyor. Şirket, konu ile ilgili bir patent dahi aldı.

Realme, giriş ve orta seviye akıllı telefon pazarına oldukça aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Görünüşe göre şirket, yeni teknolojiler üzerinde de çalışıyor. Realme tarafından alınan bir patent, ekran altı kameralar ile ilgili çalışmaları gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan görsellere göre, Realme bir süredir ekran altı kamera teknolojisi üzerinde çalışıyordu. Bu iddia, şimdiye kadar pek ciddi görülmese de Realme, konu hakkında yeni bir patent aldı. Görünüşe göre Realme, henüz pek popüler hale gelmemiş kamera teknolojisinde adım atmak istiyor.

realme-ekran-alti-kamera-1-teknosafari

realme-ekran-alti-kamera-2-teknosafari

Realme tarafından alınan patent ile ilgili herhangi bir görsel paylaşılmadı. Ancak patentin alınmasından önce sızdırılan görseller, durumun doğruluğunu gösterir nitelikte. Realme, tamamen çentiksiz bir akıllı telefon modeli ile gelmeye hazırlanıyor gibi gözüküyor.

Ancak, Realme çoğunlukla giriş ve orta seviye telefonlar ile gündeme gelirken, bu teknolojinin üst segment bir model için çıkış yapması muhtemel görülüyor. Zira ekran altı kamera teknolojisi, henüz çok oturmuş ve gelişmiş bir teknoloji değil. Neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri konu hakkında çalışmalarına devam etse de, kullanıcıları memnun edebilecek bir performans elde edilebilmiş değil.

İlerleyen yıllarda ekran altı kamera teknolojisinin gelişmesi ile çok daha popüler bir hale gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Realme C25s Piyasaya Sürüldü: İşte Özellikleri

Realme Q3T Sızdırıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz