xiaomi-loop-liquid-cool-teknosafari

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefonlar için yeni soğutma sistemi Loop LiquidCool teknolojisini duyurdu. Yeni soğutma sistemi, özellikle oyun telefonları için dikkat çekiyor.

Akıllı telefonlar, gün geçtikçe güçlenmeye devam ediyor. Mobil oyunlar da aynı şekilde çok daha yüksek grafikli ve kompleks hale geliyor. Bununla birlikte akıllı telefonlarda ısınma problemi boy gösteriyor. Xiaomi, telefonlarda ısınma problemini çözebilecek Loop LiquidCool teknolojisini duyurdu.

Yeni teknoloji ile birlikte Xiaomi, sıvı soğutmayı telefonlara taşıyor. Paylaşılan bilgilere göre yeni teknoloji, soğutulmuş sıvıyı telefonun sıcak noktalarına ulaştırılıyor. Bununla birlikte sıvı buharlaşıyor ve daha soğuk bir alana gidiyor. Burada ise sıvı buharı, tekrardan sıvı haline geliyor ve kapalı bir döngü kuruluyor.

Xiaomi, yeni soğutma teknolojisinin, sıradan soğutma teknolojilerine göre iki kat daha fazla performans göstereceğini belirtiyor.

LiquidCool teknolojisi, MIX 4 modelinde test edildi. Yapılan testlere göre cihazda, 60FPS ve maksimum grafik ayarlarında 30 dakika Genshin Impact oyunu çalıştırıldı. Bu süre içerisinde telefonun sıcaklığı, 47.7 dereceği geçmedi. Sıradan bir soğutmaya göre 8.6 derece daha soğuk olduğu belirtildi.

Yeni soğutma teknolojisini, Xiaomi’nin üst düzey işlemciye sahip telefonlarda görebiliriz. Ancak Xiaomi, teknolojiyi başka şirketlerin kullanımına sunar mı henüz bilinmiyor. Zira şirketler, bu tarz teknolojileri birbirleri arasında satın alarak telefonlar geliştirebiliyor.

Ayrıca Xiaomi, her segmentte akıllı telefon modelleri üreterek Avrupa’nın en çok satan akıllı telefon markası olmayı başardı. Şirket, küresel çapta ise en büyük ilk 3 akıllı telefon markalarından biri oldu.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Mi 11T Serisi Özellikleri ve Türkiye Fiyatı Açıklandı

Xiaomi Redmi Note 11 Özellikleri Sızdırıldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz