BRAZIL - 2021/12/20: In this photo illustration, the Reddit logo is seen displayed on a smartphone and in the background. (Photo Illustration by Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
TikTok başka platformlara da örnek olmaya devam ediyor. Şimdi de Reddit, TikTok’a benzer bir özelliği bünyesine ekleyeceğini duyurdu.
Dünyanın en popüler video izleme platformlarından birisi olan TikTok, bazı özellikleri ile benzer platformlara örnek teşkil ediyor. Aynı şekilde bir sosyal haber ve tartışma sitesi olan Amerikan menşeli Reddit, TikTok’a benzer bir özellik getireceğini duyurdu. Bu özellik sayesinde artık Reddit’te de video ve metinler birbirinden ayrılacak ve sadece videolara özel bir akış uygulamaya gelecek. İşte detaylar!

TikTok’tan Sonra Sıra Reddit’de

Bilindiği gibi Amerikan sosyal haber ve tartışma sitesi olan Reddit, kullanıcıların bağlantı, metin, fotoğraf, video ve hatta anket içerebilen gönderiler paylaşmasını sağlayan bir platform. Sitede yer alan videoların aldıkları yer, diğer kullanıcıların oylamaları ile belirleniyor. Yani kullanıcıların oyları sayesinde bir video sayfada en üst sıraya çıkabiliyor. Bu prensiple çalışan Reddit, son olarak ise TikTok’a benzer bir özelliği platforma ekleyeceğini duyurdu. Buna göre, eklenen yeni özellikle birlikte kullanıcıların paylaşmış oldukları metin, resim ve videolar ayrıştırılarak sadece videolara özel bir akış içerisinde uygulanmaya başlayacak. Dünyaca ünlü diğer video paylaşım platformu olan TikTok’un yanı sıra Instagram ve YouTube da benzer özellikleri kullanan sosyal medya mecraları arasında bulunuyor.

Platforma Yeni Eklenen Özellikler

YouTube Shorts videoları ya da Instagram’ın Reels hizmeti aslında bahsi geçen bu video akışlarının en temel örneklerini oluşturuyor. Bu furyaya katılan Reddit’ten de sonunda bu yönde bir hamle geldi. Bu hamle sonucunda kullanıcılar için bir yeni ‘İzle’ akışı bulunuyor. Bu akışla birlikte metinlerin değil sadece videoların yer alacağı bir bölüm ekleniyor. Bunun yanı sıra ‘Oku’ olarak tanımlanacak olan diğer bölümde ise içeriğinde metin olan gönderiler yer alacak. Platformun akışları ayırma özelliklerini test ettiğini ve birkaç hafta içinde tüm kullanıcılar için yenilikleri aktif edeceğini açıkladı. Reddit’in bu kapsamdaki değişiklikleri uygulamayı basitleştirmek adına yaptığı düşünülüyor. Bu basitleştirmeler ise Reddit için daha fazla kullanıcı kazanma çabası olarak görülüyor. Son olarak Reddit yöneticilerinden Pali Bhat, bu değişikliklerin kullanıcılar için daha yararlı olabileceğini belirtiyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz