Okuma Süresi
2 dakika
WhatsApp gönderilen mesaj üzerinde düzenleme yapılabilme özelliğini iOS’te test etmeye başladı.
Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma platformlarından birisi olan WhatsApp, çok sayıda kullanıcısının olmasına rağmen bazı konularda kullanıcılardan şikayet alabiliyor. Bu şikayetlerin en başında ise gönderilen mesaj üzerinde düzenleme yapılamaması geliyordu. Bunun ardından WhatsApp bu özellik üzerinde çalıştığını söylemişti. Şimdi ise firma tarafından mesaj düzenleme özelliği ile ilgili yeni bir ekran görüntüsü paylaşıldı. Ekran görüntüsü, mesaj düzenleme özelliğinin iOS’te test edildiğini gösteriyor. İşte detaylar!

Şimdi de iOS Test Ediliyor

WhatsApp geliştiricileri, bundan 5 yıl önce, gönderilen mesajların yeniden düzenlenebilmesini de içinde barındıran yenilikler üzerine çalışmaya başlamışlardı. Ama bu çalışma daha kısa bir süre önce açığa çıkmıştı. WABetaInfo tarafından açığa çıkarılan bu yeni özellik, kullanıcıların WhatsApp’ta göndermiş oldukları mesajı yeniden düzenleyebilmelerine imkan tanıyordu. Hatta yine WABetaInfo’dan gelen bilgilere göre, WhatsApp’ın tüm bu özellikleri Android cihazlarda test ettiği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise mesaj düzenleme özelliğinin başarısını test etme sırası iOS cihazlarda.

15 dakika Sınırlama Olacak

WABetaInfo’nun düzenlemiş olduğu rapora göre, WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini iOS için de test etmeye başlamış durumda. Beta versiyondan elde edilen ekran görüntüleri incelendiğinde, kullanıcıların WhatsApp mesajlarını nasıl düzenleyebileceklerine ilişkin bazı ipuçları görülüyor. Buna göre, kullanıcı düzenlemek istediği mesajın üzerine basılı tutarak bu özelliği kullanmaya başlayabiliyor. Kullanıcı mesajını düzenledikten sonra ise saat kısmının yanında ‘düzenlendi’ ibaresi yer alıyor. iMessage ve Telegram’da da alışkın olduğumuz bu özellik WhatsApp’ta da bu haliyle yer alacak.
Ancak WhatsApp, kullanıcılara mesaj düzenleme için 15 dakikalık bir sınırlama getirecek gibi görünüyor. WhatsApp’ın bu yönde çalışmalar yaptığı be hatta mesaj düzenleme özelliğinin ekran görüntüleri daha önce de ortaya çıkmıştı. Hatta üzerinde çalışılan özelliğin Android telefonlarda nasıl görüneceği de görsel olarak yayınlanmıştı.
Tüm bunlara rağmen WhatsApp’ın bu özelliği ne zaman kullanıma sunacağına dair bir açıklama hala daha yapılmadı. Yani özellik hala daha geliştirme aşamasında diyebiliriz. Fakat, şirketin iOS’te de denemeler yapmaya başlaması, artık özelliğin çok yakın zamanda platforma gelebileceğini gösteriyor diyebiliriz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz