TCL ’in ilk defa Tüketici Elektroniği Fuarı CES’te duyurduğu sarılabilir ekranlı akıllı telefon modeli ortaya çıktı. Normal koşullarda 4,5 inç’lik bir ekranı bulunan akıllı telefonun ekranı açıldığında ise 6,7 inç boyutuna ulaşabiliyor.

Çin merkezli elektronik üreticisi TCL, CES 2020’de sarılabilir ekranlı akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmaya başladığını açıklamıştı. Ortaya çıkan bir video ile şirketin ilk sarılabilen ekranlı akıllı telefonunu gözler önüne serdi. 

Çinli teknoloji şirketi TCL, ocak ayında düzenlenen CES 2020 etkinlikleri kapsamında sarılabilen ekranlı akıllı telefonlar üzerinde bazı açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklamalar, şirketin sarılabilen ekranlı bir telefon geliştirdiğini düşündürüyordu. Beklenen oldu ve TCL’in dünyanın ilk sarılabilir ekranlı telefonu, sızdırılan bir video aracılığıyla gün yüzüne çıktı.

TCL sarılabilir ekranlı akıllı telefon modeli videosu

YouTube’dan yayınlanan videoda, TCL’in dünyanın ilk sarılabilen ekranlı akıllı telefonu ilk defa görülmüş oldu. TCL, telefonun kalınlığını artırmadan normal koşullarda 4,5 inç boyutunda olan ekranı kullandığı teknolojiler sayesinde 6,7 inç’e ulaştırabiliyor. 

OLED yapıda sarılabilen bir ekran teknolojisi üzerinde çalıştığı bilinen TCL, daha önce bu tür bir ekranın 200 bin kez uzatılabileceğini de belirtmişti. IFA’da bazı açıklamalarda bulunan TCL, sarılabilen ekranlı akıllı telefonunu 2020’nin sonunda tüketici beğenisine sunmak istediğini belirtmişti. Ortaya çıkan videolar da TCL’in sarılabilen ekranlı akıllı telefonunu dediği gibi bu yılın sonlarına doğru satışa çıkarabilir. Ancak elbette ki dünyanın ilk sarılabilen ekranlı akıllı telefonu ile alakalı bilinmeyen pek çok detay mevcut.

TCL ön kamerayı ekran altına gömecek bir patent aldı

TCL’in ayrıca yeni bir akıllı telefon patenti aldığı geçen günlerde ortaya çıkmıştı. Şirketin patentini aldığı yeni akıllı telefonun dikkat çeken noktası ise, ön kameranın ekranın altına yerleştirilmiş olmasıydı. Bunun yanı sıra, cihazı ilginç kılan bir başka detay ise, arka kamera kurulumunun da patentte görünmüyor olması. Cihazın kamera kurulumunun olduğu kısmın kalınlaştığı görülüyor. Bu bağlamda şirketin OnePlus’ı konseptli bir teknoloji kullandığı düşünülüyor. OnePlus Concept One, renk değiştirebilen bir arka panele sahipti. Bu panel sayesinde ark kamera kurulumu gizlenebiliyor.

İlginizi Çekebilir:

TCL, İlk Kavisli AMOLED Ekranlı Telefonu TCL 10 Pro’yu Satışa Sundu

TCL ‘den üçe katlanabilen telefon hamlesi! 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz