Okuma Süresi
1 dakika

Kısa süre önce Redmi Smart Band 2 akıllı bileklik, Xiaomi tarafından tanıtıldı. Hemen ardından da satışa sunuldu. Akıllı bilekliğin fiyatına ve özelliklerine birlikte göz atalım.

Günümüzde akıllı telefon ve bilgisayarların yanı sıra teknolojik aksesuar kullanan kişileri sayısı da hızla artıyor. Bunların başında ise akıllı saatler ve bileklikler yer alıyor. Xiaomi de bugün Redmi Smart Band 2 isimli 2 haftaya kadar pil ömrü sunan bilekliğini satışa çıkardı. İşte Redmi Smart Band 2 fiyatı ve özellikleri hakkında detaylar.

Redmi Smart Band 2 Fiyatı

Akıllı bileklik pazarında Xiaomi ve Huawei arasında büyük bir rekabet bulunuyor. Bu markaların yanında Honor ve Xioami’nin Redmi markalanması da karşımıza çıkıyor. Genel itibarıyla benzer özellikler vadeden bu cihazlar, fiyatlarıyla birbirinden ayrılarak rekabet etmeye çalışıyorlar.

Redmi Smart Band 2’nin fiyatı ise 38 dolar olarak açıklandı. Fakat bugün ila 6 Şubat tarihleri arasında 35 dolarlık ön sipariş fiyatı geçerliğini koruyacak. Peki piyasadaki diğer akıllı bileklikler ile kıyaslandığında Redmi Smart Band 2 hangi özellikleri ile öne çıkıyor?

Redmi Smart Band 2 Özellikleri

Redmi Smart Band 2, akıllı saat formunda bir akıllı bileklik modeli. Tasarım özelliklerine baktığımızda, Mi Band serisine kıyasla daha büyük bir ekran olduğunu görüyoruz. Dikdörtgen formda tasarlanan ürün, 1.47 inçlik TFT bir panele sahip. Buna karşılık 14.9 gram ağırlığı ile oldukça hafif olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca 6 farklı renge sahip kayış seçeneği ve 100’den fazla kadranı ile her ortama kolayca uyum sağlayabiliyor.

Akıllı bilekliğin pil ömrüne baktığımızda cihazın içerisinde yer alan 210 mAh boyutundaki batarya yaklaşık olarak 14 gün, yani 2 haftaya varan bir kullanım ömrü sunuyor. İçerisinde yer alan 30’dan fazla spor modu, kalp atış hızı sensörü, kan oksijen sensörü, stres izleme veya uyku izleme gibi özelliklerini sürekli olarak kullanırsanız pil ömrü 6 güne kadar düşüyor. Kandaki oksijen oranına da bakan akıllı bileklik Redmi Smart Band 2, uyku takibini de bir kenara bırakmıyor.

Redmi Smart Band 2’nin özellikleri ve fiyatı hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce akıllı bileklik beklediği talebi görebilecek mi?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz