Okuma Süresi
1 dakika

Herkesin dört gözle beklediği Apple karma gerçeklik başlığı için önemli kaynaklar aynı tarihi gösteriyor. İşte, tüm ayrıntılar…

Apple, yarattığı teknoloji ekosistemi sayesinde kullanıcıların vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Ürettiği ürünlerin en iyisi olmasını hedefleyerek yola çıkan şirket, karma gerçeklik başlıkları için de ince eleyip sık dokuyor. Başlığın piyasaya çıkış tarihi birçok ertelemeye maruz kalsa da ufukta görünmeye başladı diyebiliriz.

Karmak Gerçeklik Başlığı, Haziran Ayında Piyasaya Sürülecek

Apple, son zamanlarda üretim hattında birçok farklı sıkıntı yaşadı. Bu durum da haliyle pek çok ürünü etkiledi. Apple başlığı, sadece bu durumdan olmasa da bu belirsizlik ortamından etkilenerek bazı ertelemeler yaşadı. Şimdi ise başlık için tarih netleşmeye başladı.

Elde ettiği doğruluk payı yüksek bilgilerle tanınan Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple karma gerçeklik başlığı, Haziran ayında düzenlenecek Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2023) etkinliğinde tanıtılacak.

Apple Karma Gerçek Başlığı Hakkındaki Bilgiler

Apple karma gerçeklik başlığı, şimdiye kadar pek çok farklı sızıntı bilgiye sahne oldu. Şimdiye kadar elde edilen bilgilere bakıldığında başlık, en az 2 bin dolar seviyelerinde olabilecek. Cihaz, MacBook Pro’da kullanılan 96W adaptörden güç alacak. Ayrıca her biri TSMC tarafından üretilen biri 5nm, diğeri 4nm olmak üzere iki farklı işlemciye de sahip olacak. Öte yandan Apple, başlığın kullanımı esnasında ses olayını Airpods ile çözmeyi hedefliyor.

Mark Gurman tarafından daha önce ortaya atılan iddiaya göre, Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğünü satın almak isteyen bir kişinin, 2.000 ila 3.000 dolar arasında ciddi bir rakamı gözden çıkarması gerekiyor. Bu fiyat her ne kadar çok yüksek gibi gözükse de ortaya atılan iddiaya göre bu gözlük, bir MacBook’un göze takılan versiyonu olacak.

Apple, fiyatlardaki yüksek baremi biraz olsun indirebilmek için 2025 yılında uygun fiyatlı modellerini de piyasaya sürecek. Reality One veya Reality Pro olarak adlandırılması beklenen Apple başlığı, biri iOS (rOS) tabanlı diğeri ise macOS (xrOS) tabanlı olmak üzere iki farklı platform ile piyasaya sürülecek.

Apple’ın karma gerçeklik başlığı hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce bu başlık piyasaya sürüldüğünde çok ses getirecek mi?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz