metaverse-arsa-sahibinden-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Metaverse teknolojileri hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Son zamanlarda dikkat çeken metaverse arsaları, Sahibinden üzerinden satılmaya başladı.

Teknoloji, sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Ancak bu gelişmeler, çoğunlukla insanların net bir şekilde görebileceği farklılıklar olmuyor. Şimdi ise metaverse kavramı, tüm insanlığın hayata bakış açısını değiştirme potansiyeline sahip.

Metaverse evrenleri içerisinde bir süredir arsalar satılmaya devam ediyor. Özellikle OVR isimli evren, uygun fiyatı ile Türkiye’de de dikkat çekmişti ve İstanbul’da neredeyse tüm bölgeler satılmıştı. Şimdi ise kullanıcılar, satın aldıkları bölgeleri Sahibinden üzerinden satışa çıkarmaya başladı.

metaverse-sahibinden-arsa-teknosafari
Verilen ilan.

Birçok dev teknoloji şirketi, çalışmalarını metaverse alanlarına yöneltmeye başladı. Hatta Facebook, adını Meta olarak değiştirerek olaya karşı ciddiyetini göstermiş oldu. Ayrıca Türkiye’de, 20 binden fazla metaverse arsasının satıldığı belirtilmişti. Bu arsalar, artık Sahibinden üzerinden 2. el olarak satılığa çıkmış durumda.

Ülkemizde de metaverse evrenlerine olarak ilgi, artarak devam ediyor. Hatta Türkiye’de ilk kez bir siyasi parti, geçtiğimiz günlerde bir metaverse arsası satın almıştı. Ankara ise yine metaverse evreninde yer alacak dünyadaki 4 şehirden birisi olmuştu.

Şu anda sanal evrenlerde popüler olan 6 farklı platform bulunuyor. Tüm bu platformlar, kendi içerisinde arsa satışlarını ve hatta 2. el satışlarını yürütüyor. Ancak bu satışların Sahibinden içerisine kadar gelmiş olması, metaverse kavramının halk arasında da yadırganmayacak derece dikkate alındığı görülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, rekor seviyede gelir elde etmeyi başardı

Amazon, Fallout dizisi hakkında yeni bilgiler paylaşıldı 

Clubhouse, yakında tarayıcı üzerinden erişilebilecek

PayPal, kendine ait kripto para çıkarıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz