Twitter Belgeleri’nin yedincisinin yayınlanmasının ardından Elon Musk, birtakım önemli iddialarda bulundu. FBI’ın Hunter Biden konusunda Twitter’a baskı kurduğunu belirten paylaşıma atıf yapan Musk, hükümetin sansür için platforma milyonlarca dolar ödediğini söyledi.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra platformda yaşananlara yönelik olarak ‘Twitter Belgeleri’ adı altında bir seri başlatarak platformda yaşanan bazı olayları gün yüzüne çıkarmıştı. Dün, gazeteci Micheal Shellenberger, serinin yedincisini paylaştı.

Twitter ifşalarının yedinci bölümü, Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden ve FBI’ı içeriyordu. Biden’ın bilgisayarının ele geçirilmesini ve buradan sızan bilgileri irdeleyen 47 tweet’lik paylaşımda, 2020’de FBI’ın Twitter yöneticileri ile iletişime geçtiği ve Biden’ın diğer ülkelerle yaptığı iş anlaşmaları konusunda şirkete baskı kurduğu söylendi. Paylaşımda sosyal medya platformuna sansür için ödeme yapıldığına bile yer verildi. Musk’tan da geçtiğimiz saatlerde bu konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Elon Musk: “Hükümet, Sansür İçin Twitter’a Milyonlarca Dolar Ödedi”

Elon Musk, söz konusu dosyalara atıfta bulunarak bazı açıklamalar yaptı. Musk, hükümetin sansür için Twitter’a yüklü miktarda para ödediğini şu sözlerle belirtti: “Hükümet, halktan bilgileri sansürlemek için Twitter’a milyonlarca dolar ödedi.”

Ayrıca, bir kullanıcı milyardere, “Twitter’ın herhangi bir bilgiyi sansürlemek veya gizlemek için devletten veya başka birinden ödeme kabul etmeyeceğine dair bir taahhütte bulunmaya istekli misiniz?” sorusunu yöneltti. Musk da buna “Kesinlikle” diyerek bu tarz bir şeyin yaşanmayacağını söyledi.

İddialar Arasında Diğer Platformlara da Aynı Şeyin Yapıldığı Vardı

Elon Musk’ın iddiaları bunlarla da sınırlı değildi. Twitter ifşalarına atıf yapan bir kullanıcıya yanıt veren girişimci; sadece Twitter’a değil, diğer sosyal medya platformlarına da sansür uygulamaları için para ödendiğini açıkladı.

Twitter ifşalarının bu bölümü, FBI’ın 2020 yılında Hunter Biden’ın bilgisayarından elde edilen bilgilerin yayılmasını engellemek amacıyla haber ve sosyal medya yöneticilerine uyguladığı baskıları ele alıyor. Aynı zamanda konu hakkında yayınlanan Elim 2020 tarihli New York Post haberinin öncesine ve sonrasında yaşanan sansür olaylarına da odaklanıyor.

Elon Musk’ın, ABD hükümetinin sansür uygulama iddiası hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce bu iddianın doğruluk payı var mıdır?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz