samsung apple için üretim yapmak istiyor
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung Apple için üretim yapmak istiyor. Şirket yüklü miktarda sipariş geçileceğine inanılan M2 yonga setinin üretimine dahil olmak istiyor. Detaylar haberimizde.

Apple’ın mevcut M1 silikonu MacBook, Mac ve iPad modelleribde kullanılıyor, bu nedenle şirketin bolca M1 yonga setine ihtiyacı var. Dolayısıyla bu durum, Apple’ın M1 çip tedarik zincirine dahil olan üreticilerin ciddi finansal kazançlar elde edebileceği anlamına geliyor.

Samsung, hali hazırda Apple’ın tedarikçilerinden biri ve devre bağlantılı modern yüksek yoğunluklu yongalar için çok önemli olan FC-BGA alt katmanları üretiyor. Doğal olarak Koreli teknoloji devi M2 çip üretimine de katılmak istiyor.

Söylentilere göre Samsung Apple için üretim yapmak istiyor ve şirketin Samsung Elektro-Mekanik adlı kolu, yaklaşmakta olan M2 yongası için aynı FC-BGA alt katmanlarını üretmek üzere Apple ile bir anlaşma yapmaya oldukça yakın. Bu bilgi, Samsung’un Vietnam’da bir FC-BGA üretim tesisi inşa etmek için 1 milyar dolardan fazla yatırım yaptığı ve Güney Kore’de halihazırda mevcut bir fabrikaya 241 milyon dolardan fazla yatırım yaptığına dair son gelen sızıntılarla örtüşüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Galaxy Z Fold4’ün batarya kapasitesi belli oldu

Küresel İşletim Sistemi Pazar Payı Raporu açıklandı, Android yine zirvede

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz