Samsung, Amsterdam’da gerçekleşen Integrated Systems Europe etkinliğinde yeni 8K ekranlarını tanıttı. 

Televizyon ve ekran üretiminde önemli markalardan biri olan Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung dün Holldanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenen Integrated Systems Europe etkinliğinde yeni 8K QLED akıllı ekranlarını tanıttı. Bu ekranlar teknik özelliklerinin yanı sıra boyutuyla fazlasıyla dikkat çekti. 

Wall for Business adı verilen bu ekranlar 219 inç ve 583 inç ölçüleri arasında değişen farklı ekran boyutlarına sahip. Üst seviye renk keskinliğine sahip olan yeni QLED 8K ekranlar 2000 nit parlaklık seviyesine sahip. Sadece bir ekran olmayan Wall for Business, yüksek çözünürlüğünün yanında yapay zeka destekli. Tizen 5.5 işletim sistemine sahip olan AI Quantum 8K işlemcisinden gücünü alıyor. Oldukça ince tasarlanmış olan Wall for Business etkileyici bir görüntü deneyimi sunmayı amaçlıyor.  

wall for business samsung ile ilgili görsel sonucu

Oldukça büyük boyutları yüzünden ev kullanımından daha çok AVM’lerde ve havalimanlarında kullanılan bu büyük ekranlı Wall for Business’ın 2020 yılının ilk yarısında satışa sunulması bekleniyor. Ama Samsung tarafından açıklanan resmi bir fiyat bulunmuyor.  

Samsung, yeni amiral gemisi ailesini S20 serisini tanıttı

Timur Akkurt Samsung Galaxy S20 serisini inceledi!