Twitter, 2019 yılına ait son çeyrek mali raporlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre şirket son çeyrekte 1.01 milyar dolar gelir elde etti. Bu rakam Twitter için çok önemli çünkü şirket tarihinde ilk kez bir çeyrekte 1 milyar dolar barajını aşmayı başardı.

Geçen günlerde Facebook ve Google gibi şirketler 2019 yılına ait mali raporlarını duyurmuştu. Bugün bir haber de Twitter’dan geldi. Twitter kullanıcılara daha huzurlu bir platform deneyimi sağlamak için çeşitli yenilikler yapıyor. Şirket son zamanlarda özellikle taciz, troll ve hakaret içerikli yorumları kısıtlamak için bir takım adımlar atmıştı. Bu özelliklerle birlikte kullanıcılara yanıtları daha ayrıntılı bir şekilde denetleme imkanı veren uygulama istenmeyen tartışmaların da önüne geçilebilecek gibi görünüyor.

Özellikle 2019 yılının üçüncü çeyreğinde mali açıdan sıkıntılar yaşayan şirket, o zamana kıyasla daha parlak bir resim çiziyor. Mali raporlar söz konusu olduğunda şirketin gelecek çeyreğe ilişkin tahmini geliri 825 milyon ile 885 milyon dolar arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca Twitter, 2020 yılında yüzde 20’lik bir genel büyüme bekliyor.

Twitter, 2020 yılında çeşitli teknolojiler için daha fazla yatırım yapmayı ve çalışan sayısını artırmayı hedefliyor. Planlanan yatırımlar beklenildiği şekilde başarılı olursa Twitter, bugün olduğundan daha farklı bir deneyim sunacak ve daha fazla kullanıcı sayısıyla yoluna devam edecek gibi görünüyor.

Twitter’dan yeni özellik: Tweetlerinize kimlerin yanıt verebileceğine artık karar verebileceksiniz

Twitter, yanıtları daha rahat takip edebilmeyi sağlayan yeni bir özellik ekliyor