Airbnb Ödeme İşlemleri

Hala devam etmekte olan Pandemi nedeniyle tatil keyfini bir kenara bıraktık. Fakat bu günlerin de geçeceğini göz önünde bulundurarak tatil rezervasyonlarınızda yardımcı olabilecek bir uygulamayla karşınıza geldik. İşte; ‘Airbnb nedir’? ‘Airbnb nasıl kullanılır’? ‘Airbnb rezervasyon işlemleri’. ‘Airbnb ödeme işlemleri’. ‘Airbnb özellikleri’.  ’Airbnb deneyim oluşturma’. 

Bu haberimizde Airbnb uygulamasını tüm özellikleriyle inceleyerek nasıl kullanacağınızı detaylarıyla anlattık. İşte; ‘Airbnb nedir’? Airbnb nasıl kullanılır’? Airbnb rezervasyon işlemleri’. Airbnb ödeme işlemleri’.Airbnb özellikleri’Airbnb deneyim oluşturma’ 

Airbnb Nedir? 

Airbnb Ödeme İşlemleri

Airbnb; kiralık evler bulabileceğiniz bir seyahat uygulamasıdır. Tatil evleri kiraladığınız bu uygulamada aynı zamanda ev sahibi olarak deneyimlerinizi de paylaşabiliyorsunuz. Hem seyahat edenlere hem de ev sahiplerine hizmet eden Airbnb uygulamasında gideceğiniz yeri kendiniz yazarak veya bulunduğunuz konumda yakın yerlerde konaklayabileceğiniz yerleri aratarak kullanabiliyorsunuz. Peki; ‘Airbnb nasıl kullanılır’? ‘Airbnb rezervasyon işlemleri’. ‘Airbnb ödeme işlemleri’. ‘Airbnb özellikleri’, ’Airbnb deneyim oluşturma’ Tüm detaylarıyla haberimizde. 

Airbnb Nasıl Kullanılır? 

Airbnb Ödeme İşlemleri

‘Airbnb nedir’ başlıklı haberimizde, öncelikle uygulamaya nasıl giriş yapacağınızdan bahsedeceğiz. Bunun için; kaydolabilir veya varsa Google, Facebook, e-posta, Apple hesaplarınızla devam edebilirsiniz. 

Airbnb Ödeme İşlemleri

Daha sonra karşınıza açılan ekrandan doğum tarihi bilgilerinizi giriyor, hizmet şartlarını kabul ediyor ve ilerliyorsunuz. Bu işlemlerin ardından uygulamayı kullanmaya başlayabilirim. 

Airbnb Ödeme İşlemleri

İlk olarak Airbnb uygulamasında keşfet sayfasına geleceksiniz. Burada üstte gördüğünüz alana nereye gideceğinizi yazabilir veya yakınlardaki konaklamaları keşfedebilirsiniz.

Airbnb Ödeme İşlemleri 

Örneğin; nereye gidiyorsunuz alanına geldiğimde buraya Sapanca yazıyorum. Ardından karşıma, ‘kalacak yer bulun, aylık konaklama bulun ve bir deneyim bulun’ şeklinde üç ayrı seçenek çıkıyor. 

Airbnb Ödeme İşlemleri

‘Kalacak yer bulun’ seçeneğine geldiğimde varacağım tarih aralığını giriyorum ve ‘sonraki’ yazısına dokunuyorum. 

Airbnb Ödeme İşlemleri

Daha sonra yetişkin, çocuk ve bebek olmak üzere kimlerle gideceğinizi belirtiyorsunuz. Ben 2 yetişkin olarak giriyorum ve sağ altta gördüğünüz ‘ara’ yazan kutucuğa geliyorsunuz.  

Airbnb Ödeme İşlemleri

Son olarak girdiğiniz bilgiler doğrultusunda karşınızda kalabileceğiniz mekanlar ve ücretleri listeleniyor. 

Airbnb Rezervasyon İşlemleri 

Airbnb Ödeme İşlemleri

Bu listede kalmak istediğiniz yere karar verdiğiniz takdirde üzerine dokunuyor ve sağ altta yer alan ‘rezerve edin’ seçeneğine geliyorsunuz. Böylece ücretini ödeyebilir, ev sahibine mesajınızı yazarak rezervasyon isteği gönderebilirsiniz. Aylık konaklama seçeneğinde de aynı işlemleri yaparak bu kez belirlediğiniz ay boyunca kalacağınız yeri seçiyorsunuz. 

Airbnb Ödeme İşlemleri 

Airbnb Nasıl Kullanılır?

Airbnb uygulamasında ödeme işlemleri ise online olarak yapılıyor. İsterseniz toplam bedeli, isterseniz de yarısını ödeyebilirsiniz. Eğer uygulamaya girdiğiniz ödeme yönteminiz yoksa ‘şununla ödeyin’ yazan kutucukta ‘ekle’ yazısına dokunuyorsunuz. Ödeme yöntemi olarak da kredi kartı veya banka kartını seçiyorsunuz. Ödeme yöntemleri arasında Google Pay özelliği de bulunuyor. Daha sonra kart bilgilerinizi giriyorsunuz ve ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz.  

Airbnb Özellikleri  

Airbnb Nedir?

‘Bir deneyim bulun’ seçeneğine geldiğinizde çeşitli çevrimiçi deneyimlerle karşılaşacaksınız. Bunlar da size yapabileceklerinize dair öneri niteliğinde olacak deneyimler.  

Airbnb Nasıl Kullanılır?

Yine keşfet ekranından yakınlardaki konaklamaları keşfedin seçeneğine dokunduğunuzda bulunduğunuz konuma yakın konaklama yerleri çıkacaktır. Buradan misafir ve tarih ekleyerek kalacağınız yeri fiyatıyla birlikte belirleyebilirsiniz. 

Airbnb Nasıl Kullanılır?

Airbnb uygulamasında altta gördüğünüz ‘kaydedilen’ seçeneğine dokunduğunuzda kaydettiğiniz konaklama yerleri listelenecektir.  

Airbnb Nedir?

Kaydetme işlemini ise mekanın üzerine dokunuyor ve sağ üstte gördüğünüz ‘kalp’ simgesine dokunarak yapıyorsunuz. Yanındaki ‘ok’ simgesine dokunduğunuzda ise diğer uygulamalar aracılığıyla bu konaklama yerini arkadaşlarınızla paylaşıyorsunuz.  

Airbnb Nedir?

‘Seyahatler’ seçeneği yaklaşan ve geçmiş seyahatlerinizi gösteriyor. Bu uygulama aracılığıyla bir seyahat gerçekleştirmediğim için bu alan henüz boş elbette. 

Airbnb Nedir?

‘Gelen kutusu’ seçeneği rezervasyon yaptığınız konaklama yerleriyle iletişiminizin saklandığı yer. Aynı zamanda bildirimlerinizi de buradan görebiliyorsunuz.  

Airbnb Nedir?

‘Profil’ seçeneğine geldiğinizde kişisel bilgiler, yaptığınız ve aldığınız ödemeler, bildirimler, iş için seyahat, yerinizi kaydedin gibi kategoriler yer alıyor. Buradan profil ve kişisel bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Acil bir durumda aranacak kişiyi ekleyebilirsiniz. Resmi kimliğinizi ekleyebilirsiniz.  

Airbnb Nedir?

İş için seyahat seçeneğine geldiğinizde iş e-posta adresinizi ekleyerek bu tür seyahatlerde çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bu noktada Airbnb uygulaması ne gibi avantajlar sunduğu hakkında bir bilgiye rastlamadım. 

Airbnb Deneyim Oluşturma

Airbnb Nedir?

Yukarıda çeşitli çevrimiçi deneyimlerden bahsetmiştik. İşte profil seçeneğinden siz de bir deneyim ekleyebilirsiniz. Bunun için; profilinizden ‘bir deneyime ev sahipliği yapın’ yazısına dokunuyorsunuz ve karşınıza çıkan ekrandan ‘haydi başlayalım’ yazan kutucuğa geliyorsunuz.  

Airbnb Nedir?

Çevrimiçi veya yüz yüze olmak üzere ne tür bir deneyim gireceğinizi seçiyor ve konum bilgilerinizi giriyorsunuz. 

Airbnb Nedir?

Daha sonra misafirlerinizin bu deneyimi bulmasına yardım olacak hayvanlar, sanat, içecek, eğlence, yiyecek, tarih ve edebiyat, gezilecek yerler olmak üzere daha pek çok alanda bir tema seçiyorsunuz. Örneğin; ben tema olarak içecek seçtim ve ardından içecekler arasından da birayı tercih ettim. Bu kategoriden bira fabrikası turu, bira tadımı, bira tadımı turu, bira yapımı dersi olmak üzere etkinlik seçiyorum.  

Airbnb Nedir?

Ardından bu etkinliğe nasıl ev sahipliği yaptığınızı seçiyorsunuz.  

Airbnb Nedir?

Bir dil ve deneyiminizin ulaşacağı hedef kitleyi seçiyorsunuz.  

Airbnb Nedir?

Daha sonra etkinliğinize dair bir detay veriyor ve nereden yayın yapacağınızı aşağıdaki seçenekler arasından belirliyorsunuz 

Airbnb Nedir?

Adından hikayeniz yoksa profil fotoğrafınızı ekliyor ve tek başınıza mı yoksa size yardımcı olan bir ekiple mi ev sahipliği yaptığınızı belirtiyorsunuz. 

Airbnb Nedir? Misafirlerin bu deneyim için herhangi bir şey getirmesine gerek olup olmadığını ekliyorsunuz. 

Airbnb Nedir?

Ardından deneyiminize bir başlık veriyor ve fotoğraflarınızı ekleyerek deneyiminizi oluşturuyorsunuz. 

Airbnb avantajları’ arasında, kendi deneyimlerimizi başkalarına ulaştırabilmek olduğunu söyleyebiliriz. Fakat internet ortamında arattığımız konaklamalarda pek çok uygun fiyat ve indirimlerle karşılaşabiliyoruz. Airbnb uygulamasında ise tüm konaklama yerlerini gezemesem de uygun fiyatlı olduğunu söyleyemem. Bunun nedeni ise; otelden ziyade daha çok ev rezervasyon hizmeti olması ve otele kıyasla ev rezervasyonlarının daha pahalı olmasıdır. Otel yerine evde konaklamayı tercih edeceklere önerebileceğim bir uygulama olduğunu da belirtmek istiyorum. Çünkü; Airbnb uygulamasında sunulan evler arasında oldukça güzel seçenekler var. Diğer yandan kullanımı kolay ve hızlı bir şekilde rezervasyon oluşturulabilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.  

Airbnb uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

YouTube, ‘Hashtag’ Aramaları İçin Yeni Bir Sonuç Sayfası Oluşturdu

Netflix, 6 Adımda Yabancı Dil Öğrenme Rehberi Yayınladı!

Intel, ‘PC’ Pazarında Geçen Yıla Göre Yüzde 33’lük Bir Büyüme Yaşadı!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz