Samsung ailesinin en son üyeleri olan Galaxy S20, Plus ve Ultra modelleri  tanıtıldı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 3 farklı modelle karşımıza çıkan seri hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de yeni dosya aktarma özelliği olmuştu. Samsung’un Quick Share adı verilen özellik oldukça kullanışlı görünüyor.

Herhangi bir Apple kullanıcısı alacağı diğer aksesuarların Apple’a ait olmasını özellikle tercih ediyor. Bunun sebebi ise bu akıllı telefon, bilgisayarlar ya da tabletler arası hızlıca veri aktarımı yaparak kullanım kolaylığı sunulması. AirDrop’a alternatif olarak sunulan bu özellikle kullanıcılar telefonları, tabletleri, ya da bilgisayarları arasında çok hızlı bir şekilde veri aktarımına olanak sağlanıyor.

Image result for samsung quick share

Çoğu kullanıcının hayatını kolaylaştıran bu özelliğin Samsung tarafından da sunulacak olması bu ikili arasında rekabeti yine arttıracak gibi gözüküyor. Şirketin bu özellikle beraber Galaxy ailesi arasında kolay bir şekilde veri transferi gerçekleştirilebilecek.

Yakınındaki Galaxy telefonlarını otomatik olarak algılayabilecek ve bulut tabanlı bir altyapı sunacak. Uygulama ile birlikte veri aktarırken kullanıcılara iki farklı paylaşma seçeneği sunulacak. Yalnızca kişiler veya herkes seçeneği ile kullanıcılara farklı seçenekler sunuluyor. Ayrıca bulut desteği ile birlikte Samsung Cloud’a da dosya aktarımı gerçekleştirilebilecek. Bu dosyaların her birinin boyutu en fazla 1 GB’a kadar olabilir ve günde toplam 2 GB boyutunda veri aktarma imkanı sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca AirDrop’tan farklı olarak beş farklı Galaxy S20 sahibine aynı anda dosya aktarabiliyor. Şimdilik sadece Galaxy S20’lerde aktif olarak çalışan Quick Share özelliği çok yakında diğer Samsung ürünlerine de destek verebilecek.

Tüm bunlara ek olarak Samsung daha önce de Samsung TV’ye doğrudan içerik gönderimi gibi cihazdan cihaza dosya paylaşım araçlarını kullanıcılara sunmuştu. Direct Share adını taşıyan bir sistemle bunu tanıtan Samsung şimdi de Quick Share ile Galaxy ailesi ile daha kesintisiz ve az zahmetli bir dosya aktarım sistemini kullanıcılara sağlamış görünüyor.

Bu arada Google’ın da Nearby Sharing adını verdiği bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu özellik de yakında Google Pixel modellerine gelecek.

Samsung, yeni amiral gemisi ailesini S20 serisini tanıttı

Samsung Galaxy Z Flip Tanıtıldı – Fiyat ve Teknik Özellikler