Samsung önümüzdeki günlerde tanıtacak olduğu Galaxy S20 ailesiyle gündemde kalmaya devam ederken bu seferde Apple AirDrop‘a benzer Quick Share ile gündeme geldi. Herhangi bir Apple kullanıcısı alacağı diğer aksesuarların Apple’a ait olmasını özellikle tercih ediyor. Bunun sebebi ise bu akıllı telefon, bilgisayarlar yada tabletler arası hızlıca veri aktarımı yaparak kullanım kolaylığı sunulması.

Çoğu kullanıcının hayatını kolaylaştıran bu özelliğin Samsung tarafından da sunulacak olması bu ikili arasında rekabeti yine arttıracak gibi gözüküyor. Şirketin bu özellikle beraber Galaxy telefonlar arasında kolay bir şekilde veri transferi gerçekleştirebilecek.

Yakınındaki Galaxy telefonlarını otomatik olarak algılayabilecek ve bulut tabanlı bir altyapı sunacak. Uygulama ile birlikte veri aktarırken kullanıcılara iki farklı paylaşma seçeneği sunulacak. Yalnızca kişiler veya herkes seçeneği ile kullanıcılara farklı seçenekler sunuluyor. Ayrıca bulut desteği ile birlikte Samsung Cloud’a da dosya aktarımı gerçekleştirilebilecek. Bu dosyaların her birinin boyutu en fazla 1 GB’a kadar olabilir ve günde toplam 2 GB boyutunda veri aktarma imkanı sağlayacağı belirtiliyor. Hizmetin muhtemelen One UI 2.1 ve üstü telefonlarda görev alması ve Galaxy S20+ ile birlikte sunulması bekleniyor. Ancak tüm detaylar için Samsung’un lansmanını beklemek gerekiyor.

Samsung Galaxy Z’nin 2’ye değil 3’e katlanacağı iddia ediliyor