2019’da 60 milyon AirPods satarak pazar lideri olarak yılı kapatan Apple’ın yeni bir AirPods çıkaracağı iddia edildi. Yeni modelin ise AirPods Pro’nun Lite versiyonu olacağı gelen duyumlar arasında  

Her geçen gün büyüyen kulak içi kulaklık pazarı büyüyor ve markalar her sene yeni bir model çıkarmaya çalışıyor. Apple bu pazarın en büyük paylarından birine sahip. ABD’li teknoloji üreticisi, 2019 yılında rakipleri SamsungXiaomi ve Huawei’i hem satış hem de gelir bakımından geçerek kablosuz kulaklık pazarında lider konuma ulaştı. Söz konusu markalar daha ucuz ürünler sunmalarına rağmen Apple’ın gerisinde kaldı. 2019’da 60 milyon AirPods satıldı. Ayrıca Apple AirPods Pro’yu çıkardığı günden bu yana 6 milyon satışı geçmiş durumda.

Şimdi de Apple’ın AirPod Pro modelinin daha uygun fiyatlı bir ‘Lite’ sürümü için çalıştığı söylentileri ortaya çıktı. DigiTimes’ın haberine göre Apple, AirPods Pro’nun uygun fiyatlı versiyonu için Tayvanlı tedarikçileri ile iletişim kuruyor.  

AirPods Pro, aktif gürültü engelleme özelliği, terlemeye karşı dayanıklılığı ve başarılı ses kalitesiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Üretileceği söylenen AirPods Pro Lite’ın hangi özelliklerinden kısılacağı merak ediliyor. Aynı zamanda Apple 2020 yılının sonlarına doğru piyasa çıkaracağı aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olan üst düzey bir kulaklık için çalışıyor.  

Apple Yeni Üretim Merkezi Arayışında 

Çin’de başlayan ve ölümcül tehlike içeren Corona virüsü yüzünden Apple, Çin dışında da üretim alanlarını genişletmek istediği için yeni Tayvanlı şirketler ile görüştüğü söyleniyor. Aynı zamanda Apple yeni gelecek MacBook Pro modelini, yeni iPad modelleri ve Apple Watch Series 6’nın da bu yeni üretim pazarında üretileceği söyleniyor.  

Apple, Coronavirüs sebebiyle Çin’in Shenzhen kentindeki fabrikasında üretime ara verdi

Apple, “iPhone” ve “Apple Watch”ları araba anahtarına dönüştürecek!