Netflix’in Türkiye’de ofis açmaya karar verdiği ortaya çıktı. Netflix kurucusu ve eş CEO’su Reed Hastings’in yaptığı bir açıklamada dijital yayın platformu Netflix  ‘in Türkiye ’de ofis açacağı belirtildi.

Online dizi, film ve içerik akış servisi sunan Netflix ’in Türkiye ’de ofis açacağı bilgisi paylaşıldı. Söz konusu bilgi Netflix kurucusu ve eş CEO’su Reed Hastings’in yaptığı açıklama ile öğrenildi. Yapılan açıklamalara göre, Netflix Türkiye ofisini 2021’in ikinci yarısında İstanbul’da açacak. Hastings’in açıklamasının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da kararla alakalı bazı yorumlar yaptı.

Reed Hastings açıklamalarında Türkiye’nin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneğinin çok önemli olduğunu belirtti. Hastings: “Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu. 

Türkiye’nin özgün hikayelerini 195 milyon üyeye sunulmaya devam edilecek

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Editörü Pelin Diştaş’ta ülkemizin özgün ve etkileyici hikayeleri için çalışmalara devam edileceğini belirtti. Diştaş: “Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı. 

Kültür ve Turizm Bakanı: “Film turizmimizin gelişmesinde katkı sağlayacak”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise, sinema ve dizi sektörümüzün son beş yılda büyük gelişim yaşadığını ve ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasi için önemli bir araç haline geldiğini belirtti. Ersoy Netflix’in Türkiye’de ofis açma kararı ile ilgili: “Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim.” yorumunda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

Netflix Top 50 Listesi Özelliğini Test Etmeye Başladı

The Queen’s Gambit, Netflix’in Yayınlandıktan Sonraki 1 Ay İçerisinde En Çok İzlenen Mini Dizisi Oldu!

Netflix, ‘9 Kere Leyla’ İsimli Yeni Filmi İçin Resmi Tanıtım Fragmanı Yayınladı! 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz