Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Samsung, Yeni Bir Konum Takip Cihazı Üzerinde Çalışıyor 

Samsung, Yeni Bir Konum Takip Cihazı Üzerinde Çalışıyor 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni bir konum takip cihazı üzerinde çalışıyor. ‘Endonezya Telekom Sertifikasyonu’ verilerinde ‘EI-T5300’ koduyla görülen cihaza, ‘Galaxy Smart Tag’ adı verileceği ifade ediliyor.  

Sammobile’ın haberine göre; Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni bir konum takip cihazı geliştiriyor. ‘Endonezya Telekom Sertifikasyonu’ verilerinde ‘EI-T5300’ koduyla görüntülenen cihaza, ‘Galaxy Smart Tag’ adı verileceği ifade ediliyor. Kullanıcıların, söz konusu cihazı önemsedikleri ürünlere takabilecekleri ve bu sayede, bu ürünlerin kaybolması durumunda kullanıcılar tarafından kolayca bulunabilecekleri belirtiliyor. ‘Galaxy Smart Tag’in çıkış tarihi, henüz net olarak bilinmese de şirketin, cihazı ‘Galaxy S21’ veya ‘Galaxy S30’ akıllı telefon ailesiyle birlikte görücüye çıkarması bekleniyor.  

Samsung Konum Takip Cihazı

Diğer yandan; Samsung, daha önce ‘SmartThings Tracker’ isimli benzer bir ürünü piyasaya sürmüştü. Söz konusu cihaz, ‘LTE’ bağlantı teknolojisini destekliyordu. Yeni cihazın ise ‘LTE’ ve ‘GPS’ teknolojisi yanında, ‘UWB (Ultra Geniş Bant)’ bağlantı desteğine de sahip olabileceği tahmin edildi. Ürünün, bu sayede çok daha kararlı bir kablosuz bağlantı sunacağı ve çok daha hassas konum takibi yapacağı belirtildi. Samsung ise henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama yapmadı.  

Apple da bir süredir ‘AirTags’ isimli bir konum takip cihazı geliştiriyor

Apple Konum Takip Cihazı

Diğer yandan; Apple da bir süredir, benzer şekilde ‘AirTags’ isimli bir konum takip cihazı üzerinde çalışıyor. Samsung ‘Galaxy Smart Tag’in, ABD’li teknoloji devinin ‘AirTags’iyle rekabet edebilmek adına piyasaya sürüleceği düşünülüyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, İki Kez Katlanan Bir Telefon Ekranı Üzerinde Çalıştığını Açıkladı 

Samsung, PC Olmadan Çalışabilen Akıllı Monitör Modelini Satışa Sundu 

Samsung Galaxy Z Fold 3, Ekran Altı Ön Kamera ile Gelebilir 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR