Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaTeknolojiSamsung, ‘Galaxy S20 FE’ Akıllı Telefon Modeline 120 Hz Ekran Teknolojisi Geldiğini Duyurdu!

Samsung, ‘Galaxy S20 FE’ Akıllı Telefon Modeline 120 Hz Ekran Teknolojisi Geldiğini Duyurdu!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü ‘Galaxy S20 FE’ akıllı telefon modeline 120 Hz ekran tazeleme oranı teknolojisi geldiğini duyurdu. Aktarılan detaylara göre; cihaz, Samsung’un 120 Hz ‘Süper AMOLED Sonsuz-O Ekran’ ile yüksek yenileme hızına sahip akıllı telefon modelleri arasına katıldı. 

Samsung, kısa bir süre önce Türkiye pazarında da piyasaya sürdüğü ‘Galaxy S20 FE’ akıllı telefon modeline 120 Hz ekran tazeleme oranı teknolojisi geldiğini duyurdu. Cihaz, Güney Koreli teknoloji devinin 120 Hz ‘Süper AMOLED Sonsuz-O Ekran’ ile yüksek yenileme hızına sahip akıllı telefon modelleri arasına katıldı. Aktarılan detaylara göre; kullanıcıların yenileme hızı yüksek bir ekranda, çarpıcı bir görselliği ve iyi bir tepki hızını deneyimledikten sonra başka bir ekran kullanması çok zor olabiliyor. Samsung kullanıcılarını bir araya getiren topluluk platformu ‘Samsung Members’ üyelerinin katılımı ile yapılan bir ankete göre; katılımcıların yarısından fazlası, 120 Hz ekranın Galaxy cihazlarda en sevdikleri ekran özelliği olduğunu belirtiyor. 

Bu veriden yola çıkan Samsung; ‘Galaxy S20’ serisi, ‘Galaxy Note20 Ultra’ ve ‘Galaxy Tab S7/S7+’ cihazlarında kullandığı 120 Hz ekranlarla gelişmekte olan bu trende yön verdiğine işaret ediyor. Artık ‘Galaxy S20 FE’nin de 120 Hz yenileme hızına sahip cihazlar kervanına katıldığı dile getiriliyor. Şirket, kullanıcıların beklenti ve taleplerini her zaman dikkate aldığının altını çiziyor.  

Yüksek yenileme hızına sahip ekranlar ne işe yarıyor?

Yüksek Yenileme Hızına Sahip Ekranlar

Paylaşılan diğer bilgilere göre; ‘Hertz (Hz)’ cinsinden ölçülen yenileme hızı, görüntünün saniye başı yenileme frekansına tekabül ediyor. Yüksek yenileme hızına sahip ekranlar, her saniyede daha fazla bilgiyi görüntüleme kabiliyetleriyle akıcı bir görsellik ve daha düşük hareket bulanıklığı sunuyor. Böylece; oyun, video, sosyal medya kullanımı veya web’de gezinme deneyimi, yüksek yenileme hızına sahip ekranlarda daha iyi bir görsel deneyim haline geliyor.  

  • 12 Hz: Saniyede 12 döngü. Görüntüde dalgalanma ve atlamalar yaşanır. 
  • 24 Hz: Saniyede 24 döngü. TV ve filmde, aynı şekilde görsel hareket bulanıklığı ortaya çıkar. 
  • 120 Hz: Saniyede 120 döngü. Videolarda akıcı ve net hareket ile birlikte, hızlı akış sağlayan ekran sayesinde görsel anlamda çekici kullanıcı arayüzleri sağlanır.,

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung’un Galaxy A72 Telefonunun Tasarım Görselleri Sızdı

Vivo X60, Samsung Exynos 1080 İşlemci Kullanan İlk Akıllı Telefon Olacak 

Samsung CEO’su: “2021 Samsung için Efsanevi Olacak”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR