Vivo X60 Exynos 1080 İşlemci
Okuma Süresi
1 dakika

Vivo, yayınladığı bir tanıtım afişinde ‘X60’ akıllı telefon modelinin ‘Samsung Exynos 1080’ işlemci kullanacağını açıkladı. Cihazın, amiral gemisi telefonlar için geliştirilen işlemciden gücünü alan ilk akıllı telefon olacağı ifade edildi. Şirket, yeni akıllı telefon modelini 29 Aralık tarihinde görücüye çıkaracağına işaret etti.  

Çin merkezli teknoloji şirketi Vivo, kısa bir süre önce yayınladığı bir tanıtım afişinde ‘X60’ akıllı telefon modelinin ‘Samsung Exynos 1080’ işlemci ile geleceğini duyurdu. Cihazın, amiral gemisi telefonlar için geliştirilen işlemciyi kullanan ilk akıllı telefon olacağı ifade edildi. Tanıtım görselinde, doğrudan ‘Exynos 1080’ işlemciye vurgu yapıldığı görüldü. Şirket, yeni akıllı telefon serisini 29 Aralık tarihinde görücüye çıkaracağına işaret etti.  

Diğer yandan; Samsung, ‘Exynos 1080’ işlemciyi kısa bir süre önce tanıtmış ve yonga setinin, 2021 model amiral gemisi telefonlara güç vereceğini belirtmişti. 5 nm fabrikasyon süreciyle üretilen işlemcinin, 8 nm fabrikasyon süreciyle üretilen bir önceki nesil işlemci modeline göre yüzde 14 daha fazla performans sunacağı ifade edilmişti. Ayrıca yüzde 30 oranında daha az enerji tüketimi yaptığı belirtilen işlemcinin, performans ve enerji verimliliği ile ön plana çıktığı dile getirilmişti. Yapılan tanıtım etkinliği sonrası; ‘Vivo X60’ ve ‘Vivo X60 Pro’nun, söz konusu işlemciyi kullanan ilk modeller olacağı iddia edilmişti. Vivo tarafından paylaşılan tanıtım görseli, teknoloji basınına yansıyan bu iddiaları da doğrulamış oldu.  

‘Vivo X60’, arka gövdesinde üçlü bir kamera kurulumu ile gelecek

Vivo X60 Kamera

Aktarılan diğer detaylara göre; gücünü ‘Exynos 1080’ işlemci modelinden alacak olan ‘Vivo X60’, arka gövdesinde üçlü bir kamera kurulumu ile gelecek. Cihazın kamera modülünde; 48 MP çözünürlüğündeki ana kameraya, 13 MP bir geniş açı lens ve 13 MP bir portre kamerası eşlik edecek. Dahili ‘gimbal’ teknolojisine sahip olacak olan kamera kurulumu, video çekimlerinde oldukça stabil görüntüler elde edilebilmesini mümkün kılacak. Telefona ilişkin tüm detaylar, 29 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan tanıtım etkinliğinde duyurulacak. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Vivo, 5G Destekli Yeni Akıllı Telefonu Vivo Y52s’yi Tanıttı

Vivo, ‘X51 5G’ Akıllı Telefon Modelini Tüm Özellikleri ile Tanıttı 

Vivo, Türkiye Pazarındaki İlk Ürünü ‘Vivo X50 Lite’ Akıllı Telefon Modelini Tüm Özellikleri ile Tanıttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz