samsung galaxy s9 ailesi artık güncelleme almayacak

Yeni gelen açıklamaya göre Samsung Galaxy S9 ailesi, Samsung’un güncelleme desteği listesinden çıkartıldı. Detaylar haberimizde.

Samsung Galaxy S9 ailesi yani Galaxy S9 ve S9+ artık yazılım güncellemesi almayacak. 2018’in başında satışa çıkan amiral gemisi ailesi, Samsung’un güvenlik güncellemelerine uygun cihazlar listesinden çıkartıldı. Galaxy S9 Serisi arayüz güncellemesi ya da büyük güncellemeler söz konusu olduğunda 2020’nin sonunda aldığı One UI 2.5 güncellemesinden beri büyük güncelleme zaten almıyordu. Ancak Samsung 3 ayda bir güvenlik güncelleştirmeleri vererek cihazları bir nebze de olsa güncel tutuyordu.

Bu arada bir diğer öenmli husus ise artık 3 yaşından büyük olduğu için Galaxy S10 serisi de güvenlik güncelleştirmelerini aylık değil, üç aylık olarak alacak. Samsung amiral gemileri seleflerini takip ediyor. Zira 2021’in başlarında Samsung, Galaxy S8 ailesini tamamen listeden çıkartıp, S9 modellerine aylık güvenlik güncellemeleri yerine üç aylık güvenlik güncellemeleri vereceğini duyurmuş, tüm bunların aynısı ondan bir yıl de önce Galaxy S7 serisi için gerçekleşmişti.

Samsung Galaxy S9 Ailesi, Samsung için pek çok sonu barındıran bir telefon serisi olarak dikkat çekiyor. Değişken diyafram aralığına sahip son Galaxy S ailesi olan telefonlar aynı zamanda Samsung’un “home” tuşu yerine kullandığı baskı hassasiyetine sahip ekran alanına sahip son S serisi olarak da ön plana çıkıyor. Ayrıca kapasitif parmak izi kullanılan son Galaxy S ailesi aynı zamanda iki model olarak olan satışa çıkan son Galaxy S ailesi olma özelliğine de sahip. Bu özelliklerin pek çoğu kendisinden sonra gelen Galaxy Note 9’da son kez görüldü. Sonrasında Samsung  bugün bildiğimiz çizgisine doğru yön aldı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Google Türkiye Resmi Twitter Hesabı ilk paylaşımını yaptı

Mart Ayı Otomotiv Pazar Raporuna Göre Türkiye’de Hybrid & EV Satışı Arttı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz