youtube-originals-teknosafari

Google, dizi ve eğitici videolar gibi birçok içeriğe sahip olduğu YouTube Originals içeriklerini tamamen sonlandırdı.

Uzun süredir kendi platformu üzerinden orijinal diziler, eğiti videolar, müzik ve ünlü programların yayınlanması ile hayatını sürdüren YouTube Originals, hizmetini sonlandırıyor. Google, YouTube Premium ile birlikte gelen YouTube Originals içeriklerinin sonlandırıldığını duyurdu.

2015 yılında ilk olarak YouTube Red olarak karşımıza çıkan YouTube Premium, bu dönemde yalnızca reklamların kaldırılması ve YouTube Originals içeriklerine erişim olarak yayınlanıyordu. Uzun süredir orijinal içeriklerini öne çıkarmak isteyen Google, beklediği ilgiyi göremedi.

youtube-originals-kapatildi-teknosafari

Alınan karar ile Originals tamamen sonlanıyor. Bu karar, resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. Açıklamada, prodüksiyon aşamasına gelen içeriklerin tamamlanacağı belirtildi. Bunların dışında kalan içerikler ise tamamen sonlandırıldı. Ayrıca Originals Başkanı Susanne Daniels, Mart ayında şirket ile ilişkisini kesecek.

Bununla birlikte YouTube, kendi özel içeriklerini üretmeyi sonlandıracak. Ancak Google, benzeri bir girişimde bulunacak mı bilinmiyor. Zira şirket, Netflix ve Amazon Prime Video karşısına rakip gelebilecek bir potansiyele sahip. Ayrıca Google, birçok yeni sosyal medya ve farklı platformlar denemeyi seven bir şirket olarak biliniyor. Ancak daha önce de Google+ isimli sosyal medya platformu çok tutmayı kapatılmıştı.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz