indiBindi Uygulamasıyla Nasıl Ödeme Yapılır?

Tekno Safari editörleri olarak bu haberimizde, her gün kullanmak zorunda olduğumuz dolmuşun dijital hali olan indiBindi uygulamasına yer verdik. İşte;  ‘indiBindi uygulaması nedir’? ‘indiBindi nasıl kullanılır’? ‘indiBindi uygulamasıyla nasıl ödeme yapılır’? ‘indiBindi uygulamasına nasıl para yüklenir’? ‘indiBindi beni al özelliği’. 

Nasıl üye olacağınızda, nasıl kullanacağına kadar tüm detaylarıyla anlattığımız indiBindi  uygulaması haberimizin devamında. İşte; ‘indiBindi uygulaması nedir’? ‘indiBindi nasıl kullanılır’? ‘indiBindi uygulamasıyla nasıl ödeme yapılır’? ‘indiBindi uygulamasına nasıl para yüklenir’? ‘indiBindi beni al özelliği’. 

indiBindi Uygulaması Nedir? 

indiBindi Nasıl Kullanılır?

indiBindi, dolmuşa binerken ödemelerini nakit değil QR kod veya plaka numarasını girerek yapabildiğiniz bir uygulamadır. Sarı dolmuşlarda ve 5 TL altındaki yolculuklarda kullanabildiğiniz bu uygulamada aynı zamanda dolmuş tarifelerini de görebilirsiniz. Siz ödemeyi yaptığınız da sürücü de bu ödemeyi anında görecektir. Uygulamayla biniş ücretinizi dijital olarak gerçekleştiriyor böylece nakit paraya dokunmuyorsunuz. Aynı zamanda beni al özelliğini kullanarak en yakınınızdaki dolmuşu görüyor ve yerinizi rezerve edebiliyorsunuz. Dolmuşun gelişini ise haritadan görebiliyorsunuz. Peki; ‘indiBindi nasıl kullanılır’? ‘indiBindi uygulamasıyla nasıl ödeme yapılır’? ‘indiBindi uygulamasına nasıl para yüklenir’? ‘indiBindi beni al özelliği’. 

indiBindi Nasıl Kullanılır? 

indiBindi Uygulamasına Nasıl Para Yüklenir?

Telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı açtığınızda öncelikle karşınıza kullanım talimatına dair ipuçları çıkacaktır. Altta göreceğiniz ‘Geç’ yazısına dokunarak burayı atlayabilirsiniz. Daha sonra uygulamaya üye olmanız gerekiyor. Bunun için sol altta gördüğünüz ‘menü’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

indiBindi Uygulamasına Nasıl Para Yüklenir?

Ardından fotoğrafta okla gösterdiğimiz ‘Üye ol’ yazısına geliyorsunuz. 

indiBindi Uygulamasına Nasıl Para Yüklenir?

Üyelik için T.C Kimlik numaranızı giriyor ve ‘Devam’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. 

indiBindi Uygulamasına Nasıl Para Yüklenir?

Telefon numarası bilginizi giriyor ve yine ‘Devam’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. 

indiBindi Uygulamasına Nasıl Para Yüklenir?

Uygulama tarafından telefonunuza aktivasyon kodu gönderilecektir. Bu kodu ekranda gördüğünüz alana yazıyorsunuz.  

indiBindi Uygulamasına Nasıl Para Yüklenir?

Daha sonra doğum tarihinizi ve e-posta adresinizi giriyorsunuz. 

indiBindi Uygulamasına Nasıl Para Yüklenir?

Son olarak bir şifre oluşturuyorsunuz. Ayrıca üyelik sözleşmesini okuduğunuzu ve onayladığınızı belirtmek için okla gösterdiğimiz alandan aktife alıyorsunuz. Böylece üyelik oluşturma işlemlerini tamamlıyorsunuz. 

indiBindi Uygulamasına Nasıl Para Yüklenir?

İlk üyeliğiniz için 1 ücretsiz biniş hakkınız bulunuyor. 

indiBindi Uygulamasıyla Nasıl Ödeme Yapılır? 

indiBindi Nasıl Kullanılır?

 

indiBindi uygulamasında ödeme yapmak için fotoğrafta gördüğünüz ‘Bas öde’ butonuna dokunuyorsunuz. 

indiBindi Nasıl Kullanılır?

Daha sonra kameranız açılıyor ve dolmuşta bulunan QR kodu uygulamaya okutuyorsunuz. Eğer QR kodunu okutamazsanız ‘Plaka ile öde’ yazısına dokunuyorsunuz. 

indiBindi Nasıl Kullanılır?

Dolmuşun plaka numarasını giriyor ve ödemenizi yapıyorsunuz. 

indiBindi Uygulamasına Nasıl Para Yüklenir? 

indiBindi Nasıl Kullanılır?

Eğer bakiyeniz yoksa ve para yüklemeniz gerekiyorsa bunun için yine ‘Menü’ ifadesine geliyorsunuz. ‘Para yükle’ seçeneğine dokunuyorsunuz. Kart bilgilerinizi giriyor, yüklenecek bakiyeyi seçiyor ve uygulamaya para yükleme işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz. Yine Menü seçeneğinde para yükleme dışında, Kartlarım, Binpuanlarım, Hesap Hareketlerim, Dolmuş Hatları seçenekleri de yer alıyor. ‘Kartlarım’ seçeneğinden sürekli olarak kullandığınız kartın bilgisini ekleyebilirsiniz. Böylece her bakiye yüklemeniz gerektiğinde tekrar tekrar kart bilgisi girmeniz gerekmez.

indiBindi Nasıl Kullanılır?

Binpuanlarım’ seçeneğiyle topladığınız puanları ve kazandığınız ücretsiz binişleri görebilirsiniz. Ayrıca ‘Ücretsiz biniş aktar’ seçeneğinden ücretsiz biniş hakkınızı başka birine aktarabilirsiniz.  

indiBindi Nasıl Kullanılır?

Bunun için, ‘Kaç adet ücretsiz biniş’ yazan kutucuktan aktarmak istediğiniz biniş sayısını giriyorsunuz. Daha sonra bir telefon numarası bilgisi giriyor ve ücretsiz biniş fırsatınızı arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. 

indiBindi Nasıl Kullanılır?

‘Dolmuş Hareketleri’ seçeneğine geldiğinizde ise Kadıköy, Bostancı, Taksim, Ataşehir, Pendik, 4’ncü Levent, Trump Towers, Kanyon olmak üzere bu semtlerdeki dolmuş hatlarını görüntüleyebilirsiniz. Örneğin; uygulamadan Kadıköy – Bostancı dolmuş hareketlerine bakmak istiyoruz. Fotoğrafta gördüğünüz ekrandan ‘Tarifeyi Görüntüle’ seçeneğine dokunuyoruz. 

indiBindi Nasıl Kullanılır?

Ardından durağı seçiyoruz ve gördüğünüz gibi dolmuş tarifeleri, ücretleri karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda mesafe bilgisi de yer alıyor. 

indiBindi Nasıl Kullanılır?

Uygulamada Menü seçeneğinden adınızın üzerine dokunduğunuzda e-posta adresinizi ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte ‘Ödemede her zaman şifre sor’ seçeneğini aktife alarak her ödemenizde şifre bilgisi girmeyi tercih edebilirsiniz. Bu, güvenliğiniz için de gerekli olacaktır. Ayrıca uygulamadan çıkış yapabilirsiniz.  

indiBindi Beni Al Özelliği 

indiBindi Nasıl Kullanılır?

indiBindi uygulamasının bir de ‘Beni Al’ özelliği mevcut. Bunun için öncelikle konum bilginize erişim iznini onaylıyorsunuz. Daha sonra ‘Beni Al’ butonuna dokunuyorsunuz. 

indiBindi Uygulaması Nedir?

Hangi yöne gitmek istediğinizi seçiyorsunuz. 

indiBindi Uygulaması Nedir?

Konumunuz açık olduğu için ‘Bu duraktan bineceğim’ yazan kutucuğa da dokunabilirsiniz. İsterseniz farklı bir durak da seçebilirsiniz. Böylece Beni Al özelliğini kullanabiliyorsunuz.  

IndiBindi, İstanbul gibi büyük ve karmaşanın hakim olduğu bir şehirde güzel düşünülmüş bir uygulamadır. Kullanımı çok pratik ve bir o kadar basit, sade nitelikte. Ücretsiz biniş fırsatları sağlaması nedeniyle de kullanıcıların sempatisini kazanıyor. Bunun  yanısıra  kullanıcı yorumları incelendiğinde de beğenilen ve sevilen uygulamalar arasına girdiğini görüyoruz. Dolmuşta yolcu kalabalığı arasında biniş ücreti ödemenin, bozuk para aramanın zorluklarını hepimiz biliyoruz. Ayrıca Covid-19 riski de düşünüldüğünde gün içinde milyonlarca kişinin dokunduğu paraya saniyeler içinde temas etmiş oluyoruz. Dolayısıyla QR kod okutarak veya plaka bilgisi girerek telefonumuzdan ödeme yapma kolaylığı sağlaması nedeniyle bizim de sevdiğimiz uygulamalar arasındaki yerini aldı.  

indiBindi uygulamasını Play Store ve App Storedan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

ByteDance, TikTok ve Veri Gizliliği İhlali İddiaları Nedeniyle ABD’de 92 Milyon Dolar Ödemeyi Kabul Etti 

Hologram Dokunmatik Ekran Teknolojisi, Kamu Sağlığını Bir Adım İleri Taşıyabilir 

Macar Bir Girişim Şirketi, Güneş Enerjisiyle Çalışan Şarj Noktası ve Wi-Fi Bağlantılı Akıllı Bank Geliştirdi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz