Okuma Süresi
1 dakika

Elon Musk’ın Twitter satın alımında oluşan 13 milyar dolarlık borcun bir kısmını ödemek için 3 milyar dolar toplamaya çalıştığı iddia edildi. Musk’tan gelen yanıt, bu iddiaları yalanladı.

Elon Musk’ın başa geçmesiyle gündemden düşmeyen Twitter, son zamanlarda finansal olarak pek iyi zaman geçirmiyordu. Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın kasım ve aralık aylarında 50 milyon dolar kaybettiği ortaya çıkmıştı. Aynı zamanda güncel borcunun 13 milyar dolar olduğu da iddia ediliyordu.

Bu nedenle Musk, diğer teknoloji şirketlerinde gördüğümüz gibi masrafları azaltacak hamleler yapmaya başlamıştı. Yakın zamanda yaşanan gelişmeyle Musk’ın Twitter’ın kötü gidişatıyla ilgili bir hamle daha yapmak istediği ortaya çıktı.

Musk, 13 Milyar Dolarlık Borç İçin 3 Milyar Dolar Toplamaya Mı Çalışıyor?

Wall Street Journal’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı bir rapora göre Musk, şirketin sürekli olarak maddi açıdan kötüye giden gidişatını durdurmak ve borcunu ödemek için para toplamak istiyor.

Raporda, Musk’ın ekibinin 13 milyar dolarlık borcun bir kısmını geri ödemek için 3 milyar dolarlık kaynak araştırdığı bildirildi. Ayrıca, Musk’ın aralık ayında 3 milyar dolarlık Twitter hissesi satmayı düşündüğü de söylendi.

Bu büyük çaplı borç, Musk’ın ekim ayında Twitter satın alımını tamamlamak için birkaç bankadan 13 milyar dolar almasından sonra şirkete yüklenmişti.

Musk, Bu İddiayı Yalanladı

İddianın ortaya çıkışının ardından kullanıcılar bunun gerçek olup olmadığını Musk’a sordu. Musk ise “Hayır” yanıtını vererek söz konusu iddiayı yalanladı.

Musk, son aylarda Twitter’ı iyice dibe sürükleyen finansal problemler nedeniyle harcamaları en aza indirmeye çalışıyordu. Ünlü milyarder, binlerce çalışanını işten çıkarmanın yanında ofislerinde kira bile ödememişti. Üstelik yakın zamanda ofisteki eşyaların açık artırma ile satışa çıkarıldığını bile görmüştük.

Daha önce Musk’ın ofis kiralarını ödemediğiyle ilgili sizlerle paylaştığımız habere göre;

ABD’li gazeteci Casey Newton’ın Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım, ünlü milyarderin artık ofislerde kira bile ödemediğini gözler önüne seriyor. Buna göre şirketin 2015’ten beri Asya-Pasifik’teki merkezi olan Singapur’daki CapitaGreen binasında bulunan ofislerinin kirası zamanında ödenmedi. Bu durum da ofislerdeki çalışanların binadan atılmasına yol açtı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz