Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Samsung’un merakla beklenen ve sonunda satışa çıkan katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Z Flip’in camı kırıldı.

Samsung’un katlanabilir ekranlı ilk telefonu Galaxy Fold, geçen sene satışa çıktığında birçok problemle gelmiş ve hem kullanıcıları hem de teknoloji üreticisini üzmüştü. Yaşanan cam kırılma problemleri sebebiyle Samsung, telefonları geri toplatmıştı. Şirketin özellikle de cam kısmına çok önem verdiği yeni katlanabilir ekranlı cihazı Galaxy Z Flip’in de camı kırıldı.

Katlanabilir ekranlı telefon furyasında Samsung’un yeni cihazı Galaxy Z Flip, sağlamlık testlerini geçmiş ve darbelere karşı kendisini korumayı başarmıştı. Galaxy Fold’da olanları tekrarlamak istemeyen şirketin yeni katlanabilir ekranlı telefonunda yaşadıklarından ders çıkardığı yönünde yorumlar gelmişti. 

Galaxy Fold’da bulunan katlanma bölgesindeki izleri yeni telefonunda ortadan kaldıran Samsung bu sefer söz konusu problemi halletmiş ve camı kıvırmayı başarmıştı. Şirketin yeni cihazında kullandığı cam teknolojisi hem esnek hem darbelere karşı güçlü hem de son derece inceydi. Kullanıcılar bu kadar esnek ve ince olan ekran hakkında endişe duyuyordu. Beklenen oldu ve Galaxy Z Flip, ilk cam kırığı vakasını yaşadı. 

12 Şubat’ta ön siparişe açılan ve 14 Şubat’ta ise mağazalarda kullanıcılarla buluşan Galaxy Z Flip’in stokları neredeyse anında tükenmişti. Telefonu alan kullanıcılardan biri satın aldığı telefonu açar açmaz kırılma problemi yaşadığını aktardı.

Twitter hesabından paylaşım yapan tüketici, “Samsung Galaxy Z Flip’imi az önce aldım. Kutuyu açtım. Koruyucu/talimat filmi kaldırdım. Katlanabilir bir telefon olduğu için herkesin yaptığı gibi telefonu katladım ve bu oldu. Ben de çatlağı duydum.” şeklinde bir açıklamayla ekran camı kırılan Galaxy Z Flip’in fotoğrafını paylaştı. 

 

Samsung’un özellikle de cam konusunda davrandığı tutum ve hassasiyet kullanıcıların endişesini biraz da olsa gidermişti, ancak yaşanan bu olayla telefonu almayı düşünen kullanıcıların aklında yine soru işareti oluşmaya başladı. Elbette yaşanan bu sorun, diğer kullanıcıların da başına geleceği anlamını taşımıyor. İlerleyen günlerde kullanıcıların yorumlarıyla belirginleşecek olan bu durum hakkında Samsung ise henüz bir yorumda bulunmadı.

Samsung, dünyanın en büyük 8K ekranını tanıttı